Науковці знайшли та прочитали рідкісний рукопис про короля Артура та чарівника Мерліна
Фото: Бібліотека Кембридзького університету/CHIL
Учені Кембридзького університету вперше за 700 років змогли прочитати загублений середньовічний рукопис, що розповідає історію короля Артура і чарівника Мерліна.
Про це пише Daily Mail, передає NV, інформує UAINFO.org.
Унікальний документ був прихований в обкладинці іншої книги протягом століть.
Рукопис, датований 1275−1315 роками, містить два епізоди з «Сюїти Мерліна» — продовження легенди про короля Артура старофранцузькою мовою. Ця мова була поширена в аристократичних колах середньовічної Англії після нормандського завоювання 1066 року.
Читайте також: Вперше за понад 100 років: в Єгипті знайшли гробницю фараона Тутмоса II
Науковці використовували сучасні технології, включно з рентгенівським скануванням і різними довжинами хвиль світла, щоб віртуально розгорнути і вивчити рукопис, не пошкодивши його. 3D-модель документа дає змогу користувачам обертати, масштабувати та досліджувати текст онлайн.
У першому епізоді розповідається про битву Гавейна, племінника короля Артура, який повертає чарівний меч для останньої битви з Мордредом. Другий епізод описує появу Мерліна при дворі Артура в образі арфіста.
Рукопис містить близько 6000 слів і унікальний, оскільки був переписаний від руки середньовічним писарем. Примітно, що пергамент було повторно використано в 1500-х роках як обкладинку для свідоцтва про власність маєтку Гантінгфілд у графстві Саффолк.
Читайте також: У Темзу з часів Бронзового віку скидали трупи: вчені спробували з'ясувати причину
Дослідники сподіваються, що їхній проєкт надихне на подальше вивчення середньовічних рукописів, прихованих у несподіваних місцях. Цифрові результати проєкту доступні в Кембридзькій цифровій бібліотеці.
Легенди про короля Артура, що беруть початок у працях Гальфріда Монмутського, оповідають про його народження в замку Тінтагель, витягування меча з каменю, коронацію і лицарів Круглого столу.
Історики вважають, що король Артур міг бути збірним образом, а не реальною історичною постаттю.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки