Чи потрібно обмежено придатному з інвалідністю повторно проходити ВВК: відповідь юриста
У травні 2024 в Україні було скасовано статус «обмежено придатний». Саме цього дня набирав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» (законопроєкт №10313) та наказ Міноборони «Про затвердження Змін до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України». Чоловіки, яких раніше визнали обмежено придатними, повинні пройти повторний медичний огляд.
Юрист Андрій Топчій розповів, чи потрібно це робити чоловіку, якого було визнано обмежено придатним та який має інвалідність, інформує UAINFO.org.
Він пояснив, що відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 21.03.2024 №3621-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист», громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим законом, протягом дев'яти місяців з дня набрання чинності цим законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.
Читайте також: Обмежено придатні до служби чоловіки мають пройти ВЛК до 4 лютого: подробиці
Разом з тим, відповідно до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів та до Порядку реалізації експериментального проекту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про призовників, військовозобов’язаних та резервістів передбачено заборону направлення осіб з інвалідністю на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
«Фактично у цій ситуації виникла колізія декількох нормативно-правових актів. Закон каже, що необхідно провести повторний медичний огляд до 5 червня, а Постанова КМУ - що осіб з інвалідністю заборонено направляти на ВЛК. На мою думку, п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 21.03.2024 №3621-IX не створює обов'язку самостійно ініціювати проходження ВЛК. Відповідно, вам не потрібно ініціювати цей процес, але якщо ТЦК запросить вас самостійно на проходження ВЛК, враховуючи вашу ситуацію та наявну правову колізію, не бачу сенсу оскаржувати ці дії і краще пройти комісію», – зазначив експерт.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки