Окупанти намагаються замкнути "кишеню" Сил оборони України під Торецьком, щоб розвинути наступ на Костянтинівку, – ISW
Російські війська намагаються використати передислоковані підрозділи 8-ї загальновійськової армії, щоб ліквідувати «кишеню», в якій перебувають українські сили на південний захід від Торецька. Так окупанти прагнуть зрівняти лінію фронту в рамках поточних зусиль РФ, спрямованих на спробу атакувати Костянтинівку з півдня.
Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Як зауважили аналітики, український військовий оглядач Костянтин Машовець 14 квітня заявив, що нещодавно підрозділи російської 150-ї мотострілецької дивізії (8-ма загальновійськова армія Південного військового округу РФ)захопили Олександропіль, Пантелеймонівку та Валентинівку — населені пункти на південний захід від Торецька. За його даними, окупанти також відтіснили українські війська з позицій, розташованих на схід траси Н-20 Донецьк — Костянтинопіль. 13 і 14 квітня російські «воєнкори» також стверджували, що війська РФ відтіснили українські сили з позицій на сході від траси Н-20, захопили Валентинівку та наступають на Суху Балку (на північ від Валентинівки).
За даними Машовця, підрозділи російської 8-ї загальновійськової армії також продовжують атакувати Сили оборони України на північ від Воздвиженки (на захід від Олександрополя та на схід від Покровська) у напрямку Нової Полтавки та Новооленівки (як на північний схід від Покровська, так і на захід від Торецька).
Читайте також: Росія готується до потужного наступу: військовий сказав, де і коли він може бути
Аналітики ISW нагадують, що в лютому 2025 року росіяни перекинули підрозділи 8-ї армії (зокрема підрозділи 20-ї та 150-ї мотострілецьких дивізій) з Курахівського напрямку на Торецький і східний район Покровського напрямку. Ймовірно, окупанти мали намір використати це посилення своїх військ, щоб прорватися крізь Торецьк та просунутися в напрямку Костянтинівки вздовж або паралельно трасі Т-0516 Торецьк-Костянтинівка. Адже підрозділи російської 51-ї загальновійськової армії (колишній 1-й армійський корпус «ДНР»), які раніше діяли на цих двох напрямках, не змогли прорвати оборону України восени 2024 року та взимку 2024−2025 років. Ймовірно, саме це спонукало російське військове командування перекинути сюди сили 20-ї та 150-ї мотострілецьких дивізій — потенційно передчасно — щоб підтримати оперативний темп наступу РФ на цих напрямках.
Відтоді російські війська незначною мірою просунулися вздовж лінії фронту між Воздвиженкою (на північний схід від Покровська) та Сухою Балкою в лютому та березні 2025 року. Однак з початку квітня 2025 року окупанти досягли більш значущих тактичних просувань в районі Калинового та вздовж лінії Суха Балка-Олександропіль. Раніше ISW оцінював, що окупанти можуть прагнути ліквідувати українську «кишеню» на південний захід від Торецька [на мапі ISW на південь від Старої Миколаївки — прим. ред.], щоб зрівняти свій південний фланг перед запланованим наступом на Костянтинівку. Нещодавні передислокації російських військ та тактичні дії окупантів підтверджують цю оцінку.
Читайте також: Після піхотних штурмів ворог перейшов до нової фази промацування нашої оборони, – військовий оглядач
Російські війська, ймовірно, мають намір скористатися наступом на південний захід від Торецька, щоб просунутися вздовж шосе Н-20 (Донецьк — Костянтинопіль) і створити умови для глибшого просування на північний схід від Покровська вздовж траси Т-0504 Покровськ-Костянтинівка в напрямку Костянтинівки.
Однак, як нагадують аналітики ISW, перш ніж російські війська створять помітну загрозу для захоплення українських позицій у Костянтинівці, окупанти мають прорватися крізь Торецьк, Часів Яр, широко просунутися в напрямку Костянтинівку зі сходу — або ж просунутися до цього приблизно на 24 кілометри від Покровська вздовж траси Т-0504, щоб досягти південно-західного флангу Костянтинівки. Крім того, ISW прогнозує, що загальний російський наступ з метою захоплення Костянтинівки чи ширшої смуги міст-фортець України у Донецькій області (Костянтинівка, Дружківка, Слов’янськ, Краматорськ) ймовірно, може тривати роками — за умови, що Захід продовжить зміцнювати оборону України.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки