Мита США обвалили світове споживання вина до 60-річного мінімуму
Споживання вина у світі сягнуло рекордно низької позначки за останні 60 років на тлі економічних і геополітичних чинників.
Про це повідомляє The Guardian з посиланням на дослідження Міжнародної організації виноградарства і виноробства (OIV). Як йдеться в матеріалі, падіння споживання вина викликало побоювання з приводу нових ризиків, пов’язаних із тарифами США, передає NV, інформує UAINFO.org.
Міжнародна організація винограду і вина (OIV) заявила, що продажі у 2024 році впали на 3,3% порівняно з попереднім роком до 214,2 млн гектолітрів. OIV, чий звіт ґрунтувався на урядових даних, заявила, що це буде найнижчий показник продажів із 1961 року, коли продажі становили 213,6 млн гектолітрів. Виробництво також перебуває на найнижчому рівні за останні 60 років, впавши на 4,8% у 2024 році до 225,8 млн гектолітрів.
Читайте також: Через мита Трампа Китай зупинив поставки Boeing
Згідно з даними дослідження, у 2024 році обсяги продажу вина становили 214 млн гектолітрів, що на 3,3 відсоткових пункти менше, ніж у 2023 році. Крім того, в OIV повідомляють, що вже четвертий рік у світі скорочується площа виноградників і становить 7,1 млн га. Виробництво вина у 2024 році зменшилося майже на 5 в.п. порівняно з 2023 роком і сягнуло найнижчого показника більш ніж за 60 років.
За даними організації, лідером із виробництва вина 2024 року була Італія, на другому місці - Франція, на третьому — Іспанія. У топ-5 також входять США та Аргентина.
Керівник статистики OIV Джорджіо Дельгроссо заявив, що винна промисловість постраждала від ідеального шторму, оскільки проблеми зі здоров’ям знижують споживання в багатьох країнах, а економічні чинники посилюють проблеми.
«Крім короткострокових економічних і геополітичних потрясінь, важливо враховувати структурні довгострокові чинники, які також сприяють спостережуваному зниженню споживання вина», — йдеться в річному звіті IOV.
OIV заявив, що зараз споживач платить приблизно на 30% більше за пляшку, ніж у 2019−2020 роках, а загальне споживання відтоді впало на 12%.
У Сполучених Штатах, найбільшому у світі ринку вина, споживання впало на 5,8% до 33,3 млн гектолітрів.
Продажі в Китаї залишаються нижчими за рівень, що існував до COVID. У Європі, на яку припадає майже половина світових продажів, споживання впало на 2,8% минулого року. У Франції, одному з основних світових виробників, минулого року було спожито на 3,6% менше вина. Іспанія та Португалія були серед рідкісних ринків, де споживання зросло.
Читайте також: У Трампа анонсували 21% мита на помідори з Мексики
OIV заявила, що виробництво постраждало від екстремальних природних умов, таких як кількість опадів, вища за середню, в деяких регіонах і посухи в інших.
Італія була найбільшим виробником у світі з 44 млн гектолітрів, тоді як виробництво Франції впало на 23% до 36,1 млн гектолітрів, найнижчого рівня з 1957 року.
Раніше повідомлялося, що світове виробництво вина у 2024 році, за прогнозами, не перевищить показники 2023 року, що зробить його найнижчим або другим найнижчим за останні шість десятиліть.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки