Китай висунув умови для відновлення переговорів зі США - Bloomberg
Китай готовий розпочати новий раунд торговельних переговорів із адміністрацією Дональда Трампа, однак для цього США мають виконати низку умов. Про це поінформувало джерело, обізнане з позицією китайської влади, повідомляє Bloomberg, передає Кореспондент, інформує UAINFO.org.
Пекін очікує, що Вашингтон продемонструє більше поваги, зокрема, утримається від образливих висловлювань з боку американських посадовців. Особливо обурення викликали нещодавні заяви віцепрезидента Джей Ді Венса про "китайських селян", які в МЗС Китаю назвали "неосвіченими та зневажливими".
Крім того, Китай вимагає від США послідовної позиції у відносинах, а також готовності обговорювати чутливі для Пекіна питання - серед них обмеження експорту технологій і політика Вашингтона щодо Тайваню. Останньою краплею для Китаю стало рішення Трампа заборонити компанії Nvidia постачати до КНР новий чип H20, що загострило технічну конфронтацію.
Читайте також: Через мита Трампа Китай зупинив поставки Boeing
Пекін також хоче, щоб США призначили конкретну відповідальну особу для ведення переговорів - бажано з повноваженнями безпосередньо від президента. Китай не заперечує, якщо переговори очолить сам Дональд Трамп, однак вважає доцільнішим делегувати цей процес офіційним представникам обох країн.
Як зазначило джерело, у Китаї вважають, що президент США має повний контроль над своєю адміністрацією. Відтак мовчання Трампа після різких висловлювань окремих посадовців Пекін розцінює як мовчазне схвалення цих позицій.
З моменту приходу Трампа до влади США вже запровадили тарифи до 145% на більшість китайських товарів, що викликало симетричну реакцію з боку Китаю.
Читайте також: Білий дім погрожує Китаю запровадити мита до 245%
Після появи повідомлення про можливе відновлення діалогу, курс юаня підвищився на 0,2% щодо долара, а австралійський долар, який вважається індикатором китайської активності, зріс на 0,5%. Індекси на фондових ринках США також частково відновили втрати.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки