ШІ допомагає вченим вирішити одну з найбільших загадок археології
Вчені за допомогою ШІ зуміли відкрити 303 нових геогліфи на лінії Наска в Перу, над розгадкою яких археологи билися понад століття.
Як повідомляє Science Focus, величезні геогліфи - позначки на землі, які створено народом Наска між 200 р. до н. е. і 650 р. н. е., покривають великі площі пустелі. Там зображено тварин, рослини й знаряддя праці. Використовуючи посушливу землю як полотно, стародавні перуанці творили в таких масштабах, що багато з їхніх задумів можна повною мірою оцінити лише з повітря, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
З 1940-х років близько 430 з цих ліній Наска було виявлено за допомогою наземних і повітряних досліджень, але їхнє значення досі залишається предметом суперечок. Щоб вирішити цю давню загадку, археологи звернулися до ШІ. Команді вчених знадобилося лише шість місяців, щоб виявити нові 303 геогліфи.
Вчені навчили штучний інтелект аналізувати величезні ділянки аерофотознімків, виявляючи раніше приховані геогліфи. ШІ не тільки допоміг ідентифікувати більше ліній, а й змінив підхід археологів до вивчення стародавніх цивілізацій.
Зазначено, що лінії Наска було створено шляхом зішкрібання верхнього шару ґрунту для оголення світлішого матеріалу під ним.
Вивчивши нові малюнки за допомогою ШІ, вчені припустили, що багато хто з геогліфів були частиною ритуальних доріжок, якими люди ходили, щоб спілкуватися з богами. Здатність ШІ ідентифікувати ці нові місця допомогла підтвердити, що геогліфи були створені не тільки як прояв художнього мистецтва, а й як духовні та культурні символи.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки