Кожне закордонне "турне" може стати для Путіна поїздкою в один кінець, – Forbes
Фото: скриншот з відео
Російський диктатор Володимир Путін хотів би приєднатися до саміту БРІКС у Ріо-де-Жанейро, але є нюанс — його можуть заарештувати й екстрадувати до Гааги, щоб він постав перед судом за воєнні злочини.
Про це пише Forbes, констатуючи, що Путін, якого тепер можуть заарештувати у 125 країнах, обмежує свої поїздки світом, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Як відомо, ордер на арешт Путіна видав Міжнародний кримінальний суд (МКС). І Бразилія, де 6 і 7 липня відбуватиметься саміт БРІКС, має міжнародне зобов’язання затримувати будь-яку розшукувану Міжнародним кримінальним судом особу, яка ступила на її територію.
Читайте також: Алієв переможно попросив миру в Путіна. Як виглядає "війна проксі -2025", – Вадим Денисенко
Кремль тиснув на президента Бразилії, вимагаючи надати гарантії, що Путіна не буде затримано на саміті, проте Луїс Інасіо Лула да Сілва вагався. Зрештою він відмовився надати імунітет, повідомив Пітер Дікінсон — науковий співробітник Atlantic Council.
Хоча російський диктатор намагається створити собі образ могутнього правителя, його пересування на світовій арені стають дедалі обмеженішими відтоді, як його танки та війська вторглися в Україну, підкреслює Forbes.
Наразі заборона на в'їзд Путіна до країн-членів МКС поширюється на 125 країн, а саме — 19 в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, 28 у Латинській Америці та Карибському басейні, 33 в Африці та 45 у Європі.
За словами Пітера Дікінсона, гнів Кремля з приводу таких обмежень виплеснувся назовні ще два роки тому, перед самітом БРІКС у Південній Африці. Кремль пригрозив президенту ПАР Сирілу Рамафосі, що будь-яка спроба затримати Путіна під час саміту буде вважатися актом війни.
Читайте також: Мерц пов’язав дзвінки Путіну з ударами по Україні
Наразі Путін, попри звинувачення Міжнародного кримінального суду, продовжує війну проти України і посилює бомбардування країни.
Однак у якомусь сенсі Путін уже перебуває у в’язниці, пише Forbes. Через заборони на польоти російських літаків і ризики опинитися в кайданках, світ Путіна і його свобода пересування звужуються. Російський диктатор також не прагне здійснювати тривалі подорожі, які можуть поставити його під загрозу незапланованих зупинок, у країнах-членах МКС, вказав Дікінсон.
Будь-який інцидент, який змусить літак із Путіним на борту приземлитися в Брюсселі або Лондоні, Римі або Парижі, Стокгольмі, Токіо або Сіднеї, може призвести до того, що його відправлять на стикувальний рейс до Гааги.
«Поїздка в один кінець, яка може назавжди віддалити його від Москви і коридорів влади в Кремлі», — резюмує Forbes.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки