Учені вперше виростили людське серце в ембріоні свині: воно билося 21 день
Через глобальний дефіцит донорських органів вирощування людських органів у тваринах може стати розв'язанням проблеми, вважають науковці.
Уперше в історії науки вченим вдалося виростити мініатюрну структуру серця з людських клітин усередині ембріона свині. Ба більше - це серце самостійно билося протягом 21 дня, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Як пише InterestingEngineering, цей прорив здійснила команда науковців під керівництвом Лая Лянсюе з Інституту біомедицини та здоров’я Гуанчжоу Китайської академії наук. Раніше ця ж група вирощувала людські нирки в ембріонах свиней - вони проіснували 28 днів.
Цей тип досліджень має назву "химери людини й тварини" - це коли людські клітини поєднують із тваринними. Для створення таких химер вчені спершу блокують у тваринному ембріоні розвиток певного органа, наприклад серця. Потім до ембріона вводять людські стовбурові клітини, які починають формувати відсутній орган.
Читайте також: Цукор у мозку виявився можливим чинником хвороби Альцгеймера
У цьому експерименті людські клітини попередньо модифікували, наділивши їх генами, що допомагають виживати й розвиватися в організмі свині. Потім ці клітини імплантували в ембріони свиней на дуже ранньому етапі - стадії морули. Далі ембріони пересадили сурогатним свиноматкам.
Результат вразив учених: на певній стадії розвитку утворилися крихітні серця, які почали битися. За допомогою спеціальних маркерів науковцям вдалося підтвердити, що ці структури містять саме людські клітини, хоча їхню точну частку не уточнено.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки