Москва залишається відданою досягненню своїх військових цілей і стверджує, що РФ зможе витримати економічний тиск, – ISW
Кремль фактично відхилив вимогу президента США Дональда Трампа про укладення угоди щодо припинення вогню в Україні за найближчі 50 днів.
Натомість Москва просуває твердження, що Росія може витримати економічний тиск і залишається відданою досягненню своїх військових цілей. Про це пишуть у своєму звіті аналітики Інституту вивчення війни, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Вони звернули увагу на слова заступника міністра закордонних справ Росії Сергія Рябкова, який 15 липня заявив ТАСС, що Росія вважає будь-які спроби висунути вимоги до неї, «особливо ультиматуми», як «неприйнятні». Рябков також стверджував, що Росія нібито готова до переговорів і надає перевагу дипломатичному вирішенню війни в Україні, але продовжуватиме досягати своїх цілей військовим шляхом, якщо США та НАТО не сприймуть вимоги Росії серйозно. Крім того, заступник глави МЗС назвав позицію Росії «непохитною».
Читайте також: Путін відкинув ультиматум Трампа - ЗМІ
Речник Кремля Дмитро Пєсков повторив заяви Рябкова, стверджуючи, що Росія готова взяти участь у третьому раунді двосторонніх переговорів між Україною та Росією, водночас звинувативши Україну у відсутності прогресу для наступного раунду переговорів.
Заступник глави Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв опублікував у своєму англомовному акаунті X допис, у якому стверджував, що «Росії байдуже» щодо «ультиматуму» Трампа. А міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров висловив упевненість, що Росія зможе впоратися з американськими тарифами, оскільки Росія вже «справляється» з попередніми санкціями. Очільник партії Справедлива Росія та депутат Держдуми Сергій Миронов заявив, що потенційні тарифи не вплинуть на хід чи цілі війни Росії в Україні.
Читайте також: "Якщо Путіну цікаво, що станеться на 51-й день, порадив би зателефонувати Аятолі": сенатор Грем прокоментував дедлайн Трампа для Кремля
Володимир Путін офіційно ще не відповів Трампу. Як вважають аналітики ISW, російський диктатор ймовірно, намагається визначити, які наративи могли б переконати Трампа не запроваджувати вторинні тарифи щодо Росії на початку вересня 2025 року.
ISW продовжує оцінювати, що Путін дотримується власної «теорії перемоги», відповідно до якої Росія може досягти своїх воєнних цілей, продовжуючи нескінченне повзуче просування на полі бою та «перечекавши» підтримку України Заходом. Економічний тиск західних країн у поєднанні зі стійкою військовою підтримкою України з боку Заходу необхідні для того, щоб Україна могла завдати Росії втрат на полі бою. Лише це могло б змусити Путіна переглянути свої розрахунки та всерйоз долучитися до мирних переговорів щодо припинення війни, вважають в Інституті вивчення війни.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки