РФ майже вичерпала запаси радянської зброї, але їй допомагають три країни, – FT
Військові ресурси країни-агресорки РФ виснажуються, Москва дедалі більше залежить від своїх союзників.
Про це пише Financial Times, підкреслюючи, що Росія під час війни проти України виснажила свої в минулому величезні запаси озброєнь радянських часів. Потік поставок з військових складів на фронт повернувся на рівень до 2022 року, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
У публікації також наводяться логістичні дані, аналіз яких провів Інститут Київської школи економіки (KSE). Експерти дійшли висновку, що поставки з основних російських сховищ можуть скоротитися з пікового значення в 242 000 тонн у 2022 році до 119 000 тонн у 2025 році.
Читайте також: США розкрили, як Пекін допомагає Москві залишатися на плаву
Однак у 2024 році близько 52% поставок у російські арсенали, маркованих як «вибухові речовини», були відправлені з Находки, портового району на Японському морі, використовуваного Північною Кореєю. Поставки з цього регіону зросли з нуля до війни проти України до 250 000 тонн до 2024 року, наводить FT дані KSE.
За словами аналітика KSE Павла Шкуренка, залежність від КНДР «разюче контрастує» з образом самодостатності, який намагається створити Москва. Аналіз, проведений Інститутом, також підтверджує оцінку глави військової розвідки України Кирила Буданова, який цього місяця заявив, що 40% боєприпасів РФ поставляється з КНДР, пише FT. Зі свого боку Південнокорейська розвідка повідомляла, що Північна Корея відправила в РФ 28 000 контейнерів. Як відомо, Пхеньян передав Москві балістичні ракети, гаубиці та військовослужбовців.
Читайте також: "РФ вперше воює одна проти всього Заходу": Лавров поскаржився, що Москва "не має союзників на полі бою"
Аналіз KSE також виявив близько 13 000 тонн вибухових речовин, які, ймовірно, були отримані Росією з Ірану, пише FT. Крім того, дані свідчать про те, що найважливішим постачальником для російської оборонної промисловості є Китай, хоча Пекін утримався від надання військової допомоги Москві. З 2021 року поставки з прикордонних регіонів на сході РФ до місць розташування великих військових та оборонних виробництв майже подвоїлися і перевищили 3 млн тонн.
«Навіть якщо вони заявляють, що не постачають летальну зброю, Китай забезпечує Росію обладнанням і компонентами, необхідними для підтримки військової машини», — наводить FT думку аналітика KSE Лукаса Райзінгера.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки