MENU

Спікер парламенту не має права підписувати «ці папірці» - Яценюк

907 3

«Завдання сьогоднішнього дійства - не закон про державний бюджет. Основне завдання  - протягнути зміни до Регламенту та позбавити імунітету депутатів опозиції, які борються з цим режимом», - заявив голова Політради ВО «Батьківщина» та фракції «Батьківщина» Арсеній Яценюк. Про це він сказав сьогодні 16 січня,  на брифінгу в парламенті, повідомляє прес-служба «Батьківщини».

 

«Те, що вони спростили процедуру притягнення до кримінальної відповідальності депутатів від опозиції, нас ніяким чином не лякає. А синхронна відповідь повинна бути. І в першу чергу ця відповідь – це вулиця, протести отримають другу хвилю», - підкреслив Арсеній Яценюк.

 

Він наголосив, що стосовно одинадцяти народних депутатів України СБУ внесла подання по ст. 109 Кримінального кодексу – спроба повалення конституційного ладу.

 

«Щойно був прийнятий закон, за яким 226 рук можуть проголосувати в будь-який момент, у будь-якому місці і позбавити народних депутатів від опозиції недоторканності і можливості боротися за права українців», - наголосів він.

 

Він підкреслив, що сьогодні Віктор Янукович, Володимир Рибак та вся Партія регіонів «здійснили злочин – захоплення державної влади». Голосування, яке відбулося в парламенті, є повністю нелегітимним».

 

За його словами, спікер парламенту Володимир Рибак не має права підписувати «ці папірці, які начебто проголосовані»: «А Янукович тим більше не має права робити ці папірці законами України».

 

Арсеній Яценюк повідомив, що опозиція, відповідно до закону про Регламент, передала спеціальну заяву, «яка забороняє голові Ради підписувати будь-який закон, який начебто був прийнятий сьогодні у стінах ВР, і зобов'язує його повернути депутатів до сесійної зали і провести процедуру голосування, як це визначено законом і Конституцією».

 

«Ми стояли і будемо стояти на боці закону. В цьому відмінність між нами і регіоналами. Вони по поняттям, ми - по закону. Якщо ми будемо іти правильним шляхом, все рівно доб'ємось свого», - наголосив він.

 

Відповідно до ст. 45, 48 Регламенту Верховної Ради України, в разі порушення процедури голосування при прийнятті актів Верховної Ради, будь-який народний депутат може подати з цього приводу заяву, і голова парламенту не має права після подачі цієї заяви підписувати відповідний акт та повинен поставити цю заяву і проект постанови щодо скасування результатів голосування на голосування у сесійній залі.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини