MENU

Технології з фальшивими соціологічними дослідженнями на виборах не спрацювали

5819 1

Інформація, у вигляді реклами, є товаром. Чи не мають нести відповідальність за контент телеканал, видання та рекламне агенство?

Закінчились вибори і тепер, нарешті, напишу все, що накипіло.

Почну мабуть з відповідальності...

Ця виборча компанія була однією з найбрудніших компаній за історію країни. Особливо останній тиждень був інформаційно перенасичений. На каналах стільки політичної реклами, на білбордах були всі, навіть ті, кого вже чекав побачити на лаві підсудних... Так ось... Інформація, у вигляді реклами, є товаром. І, наприклад, якщо ми заходимо до магазину, то вимагаємо щоби товар був у робочому стані чи продукти були свіжими та їстівними... Якщо ви знайдете прострочені продукти, то за якість повну відповідальність несе адміністрація магазину. А хто ж несе відповідальність за інформацію, яка рекламує політичну (особу/партію), яка небезпечна для здоров'я та життя? Для прикладу наведу тих депутатів, які "вручну" голосували за "диктаторські" закони... Чи не мають нести відповідальність за контент телеканал, видання та рекламне агенство? Чи думають, що будуть завжди заробляти на цьому але не відповідатимуть за наслідки?

Подруге, я розумію, що юридично рекламні компанії склались правильно, але з моральної точки зору треба уникнути той факт, що у "день тиші" вісить прихована реклама. Обличчя та прізвища прибрали, але впізнавану символіку залишили, "час єднатися" залишили, "26 березня - вибір перемога" залишили. Це що, не реклама? В день тиші має бути прибрана вся впізнавана реклама пов'язана з виборчим процесом.

Вибори показали, що технології з фальшивими соціологічними дослідженнями не спрацювали. І це так само має каратися законом. Наведу приклад. 20 жовтня директор дослідницької компанії Актив-груп Андрій Єременко надав наступні результати дослідження: за Блок Порошенка готові голосувати 37,3% виборців, які вже визначилися з вибором (26,7% від загальної кількості опитаних), Батьківщину - 9,6% (6,9%), народний фронт - 8,8% (6,3%), Радикальну партію - 8,8% (6,3%), Заступ - 7,8% (5,6%), Самопоміч - 6,1% (4, 4%), Громадянську позицію - 5,6% (4,0%), Сильну Україну - 4,2% (3,0%), Свободу - 4,1% (2,9%), Опозиційний блок - 2,2% (1,6%), КПУ - 2,0% (1,4%).

І яка реальна картина? І близько не лежала...

Далі... До Ради проходить "Опозиційний блок" (до речі той відсоток, що набрав цей блок показав, що він у опозиції не тільки до влади, але й до народу). Наступне скликання Верховної Ради займе не великий проміжок часу і цей термін буде напряму залежати від кількості пройдених до Ради бувших "регіоналів" та решти "нечисті". Чим більше їх, тим менше час життя Ради. Тому у цього скликання Ради є унікальний шанс впровадити в життя такі больові для країни реформи.

Тож суспільство в умовах принципової боротьби політично дорослішає дуже швидко. І ми отримали перший проукраїнський парламент, перший європейський парламент, вперше комуністів не буде у "політичній грі", і будемо сподіватися, що це буде перший парламент, який все ж таки проведе реформи, запит на які народ вже зробив.

Василь МАМЕЛІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини