В начале мая в Киеве может «проснуться» ядерный могильник
26 квітня ми завжди згадуємо трагедію, яка трапилась на Чорнобильській АЕС, але, чомусь, зовсім, не звертаємо увагу на ядерний об’єкт, який може привести до ще однієї такої ж великомасштабної катастрофи і де вже зараз, за словами екологів, радіаційний фон вищий, ніж в Чорнобилі.
Ця небезпечна територія, яку в народі називають ще «кладовищем атомних відходів», знаходить ні де інде, як в… Києві, а саме, в Голосіївському районі, неподалік заповідної Феофанії та Державного мисливського господарства «Київське»– це спецкомбінат «Радон», куди вже більше 50 років звозять радіоактивні відходи зі всієї України. В самій столиці на 10 гектарах на глибині 10 м. в спеціальних контейнерах зберігаються 450 кубометрів ядерних відходів, відходи з медичних лабораторій, а також там покояться «наслідки» Чорнобильської аварії – спецодяг, техніка і т.д. Поряд з цим атомним звалищем пліч-о-пліч мешкають люди…
Останні 20 років це сховище знаходиться в аварійному стані, оскільки його термін експлуатації давно минув. Залізобетонні перекриття дали тріщини, а металеві контейнери, поховані на десятиметровій глибині, з'їдає корозія. У 1995 році на «Радоні» сталося ЧП. Тоді в придавлені плитами траншеї укриття якимось чином потрапила дощова вода. Після аналізу грунтових вод вчені з Інституту геохімії виявили там тритій - використовується в термоядерній зброї, потрапивши в грунт, проникає в рослини, а потім виявляється в людському організмі, викликає рак і хвороби крові. Тоді тритій потрапив в річку Віту, яка впадає в Дніпро…
БЛИЖЧИМИ ДНЯМИ, 1-5 ТРАВНЯ ПРОГНОЗУЄТЬСЯ ЗБІЛЬШЕННЯ РІВНЯ ВОДИ В ДНІПРІ ТА ПІДНЯТТЯ ҐРУНТОВНИХ ВОД, А ЯКЩО ЩЕ ДО ТОГО Ж ПІДУТЬ ДОЩІ… ЧИ НЕ СПРИЧИНИТЬ ЦЕ РУЙНУВАННЯ КОНТЕЙНЕРІВ ЯДЕРНОГО МОГИЛЬНИКА І ЧИ НЕ ПРИЗВЕДЕ ДО НОВОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ КАТАСТРОФИ?
Те, що таке підприємство не може знаходитись в місті розуміли ще коли його будували, адже при його зведені воно було в 40 км від міста, але сьогодні ця відстань скоротилася до 7 км. до багатоповерхових жилих будинків та с.Пирогів, де мешкає біля півсотні людей приватної садиби. І побудували його в 60-х роках минулого століття З ТЕРМІНОМ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ДО 30 РОКІВ (!). Ще до Чорнобиля Мінздрав України вимагав, щоб «Радон» був винесений за межі міста. Після розпаду СРСР також, неодноразово, керівництвом країни підписувались розпорядження про перенесення спецкомбінату «Радон» з території Києва. Але, нажаль, до цього часу їх не виконали (кошти на екологію в нас виділяються ж в останню чергу)… Тобто, чиновники, начебто, розуміли і розуміють всю загрозу і небезпеку, але воліють не звертати на неї увагу. З аварією в Чорнобилі було теж саме…
P.S. Неодноразово кияни влаштовували протести, вимагаючи перенести ядерний могильник з міста, але безрезультатно… Невже територіальна громада не має права вирішувати, яким об'єктам є місце на її території, а яким ні? І, взагалі, чи може в Європейській столиці, в центральному районі, залишатись ядерний могильник? Мимоволі згадується анекдот: «Українські вчені виміряли рівень радіації на вулицях своїх міст. Україна оголосила себе ядерною державою».
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки