MENU

Нові російські підступи в інформаційній війні, або Чому соцмережі потребують «українізації»

6432 0

Останні два місяці російські спецпідрозділи, які займаються інформаційною боротьбою в соцмережах, досягли відчутних успіхів в процесі блокування відомих українських блогерів та видань. Цей процес набув настільки великих масштабів, що мало не щодня ми чуємо нові повідомлення про блокування екаунтів впливових українських користувачів Facebook.

Український поет Андрій Бондар, голова Луганської ОДА Геннадій Москаль, народний депутат Борис Філатов, одна з найпопулярніших гумористичних спільнот «Баба і Кіт» і багато-багато інших людей та видань було заблоковано у Facebook протягом останніх тижнів. А видання Watcher.com.ua заблокували назавжди (але наш досвід показує, що з такими випадками можна боротися, тому в ближчі дні ми відновимо роботу сторінки Watcher у Facebook).

У березні українці зробили кілька відео-відповідей на російський пропагандистський ролик «Я русский оккупант», які показували справжні наслідки від окупації росіянами сусідніх країн. Але багато цих відео були забанені в перші дні, а щодо деяких через скарги встановили вікову планку до 18 років - це виключало можливість перегляду відео навіть для старших користувачів, якщо вони не залоґінені в момент перегляду ролика на YouTube. Наприклад, така доля спіткала наші ролики, один зі яких був забанений, а відновити його вдалося лише за кілька тижнів через особисті контакти в Google.

Банять українців за будь-які дурниці. Наприклад, за цитування Шевченка «кохайтеся чорнобриві, та не з москалями».

Або за поширення фото з надзвичайно успішним і популярним мемом #четамухохлов.

Мем дійсно популярний. Лише у Twitter за останні 15 днів понад 13 тисяч твітів із цим хештегом.

Андрія Бондаря, наприклад, заблокували за поетичний флешмоб у продовження теми мему #четамухохлов.

За це ж заблокували сторінку сайту Watcher у Facebook.

Відбувається процес масового банення та блокування українських користувачів із великою аудиторією, які формують громадську думку.

Чому це легко зробити? Правила користування соцмережами та відеохостингами прописані в такий спосіб, що при бажанні можна мало не будь-яке повідомлення у соцмережі чи відеоролик звинуватити в їх порушенні. З того боку (в службі підтримки Facebook чи YouTube) ніхто в деталях розбиратись не буде. Є 20 заявок про порушення правил - заблокували. Спершу на день, потім на три, потім на сім днів, потім на місяць.

Чи можна оскаржити рішення? В більшості випадків оскарження ні до чого не призведе. Не відомо навіть, чи його взагалі хтось прочитає. Без запуску повноцінних представництв Facebook, Twitter чи YouTube - працювати дуже важко. Наприклад, якщо ви зайдете на офіційну сторінку компанії Facebook в однойменній соцмережі - fb.com/facebook, то вас автоматично перекине на російське представництво fb.com/FacebookRussia

Хоча навіть такі бідні і значно менші за Україну країни, як Сьєрра-Леоне, де лише третина населення володіє писемністю і в 25 разів менше користувачів Facebook, або Малаві, третя за бідністю країна в світі, - мають свої окремі представництва хоча б на рівні офіційної сторінки.

В Україні є кілька ініціативних груп, які ставлять за мету відкриття в Україні представництва Facebook або принаймні закріплення за кимось із неросіян статусу офіційного представника. Ми теж активно працюємо в цьому напрямку.

Але поки що проблему блокування екаунтів доводиться вирішувати суто через приватні контакти в офісах цих компаній.

В рамках Українського кризового медіа-центру відкрито службу екстренної допомоги для журналістів, ЗМІ, представників влади, громадських діячів, чиї екаунти або контент було заблоковано в соціальних мережах. Якщо з вами сталась така халепа - пишіть на [email protected].

Максим САВАНЕВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини