MENU

Юхновський: Вклад українців у перемогу над Німеччиною був одним з найвирішальних

10633 1

Сьогодні, в День пам'яті та примирення, в українському парламенті пролунав змістовний і важливий виступ шанованого українця Ігора Юхновського. Він стосувався не лише сумної дати. UAINFO звертає вашу увагу, шановні читачі, на мудрі слова ветерана Другої світової війни, людини, яка пройшла воєнними шляхами України, Польши та Австрії, Герой України,почесного голови Всеукраїнського об'єднання ветеранів, народного депутата чотирьох скликань, видатного українського вченого, державного і громадського діяча Ігора Юхновського.

Війна - це завжди лихо, це смерть і страждання, горе і розруха. Водночас війни в історії кожного народу, на жаль, виступають тими реперними точками, які змінюють різко долю народу. Так і Друга світова війна в тисячолітній історії українців відіграла основоположну роль. Українська радянська соціалістична республіка, на тілі якої у 1991 році виникла держава Україна, до війни 1941 року і після війни 1945-го були принципово різними. Після війни українці заселили міста України. З фронтів повернулися переможці над гітлерівською Німеччиною і ввійшли практично до всіх структур. Я намагався переконати істориків, що народи і природа, в якій живуть ці народи, взаємопов'язані. Українська земля спонтанно народжує українців і асимілює неукраїнців в українців.

Дві гілки українців. Тих, що були у правлячій частині і ті, що постійно боролися за незалежність, об'єдналися у 1991 році. І ми проголосили незалежну Україну.

Вклад у перемогу над Німеччиною був одним з найвирішальних. У складі 1-го, 2-го, 3-го і 4-го Українських фронтів нараховувалося понад 60% українців. Визволення Польщі, Чехословаччини, Румунії, Угорщини, Югославії здійснили війська саме цих фронтів. Є внутрішньою справою кожної з держав колишніх держав Радянського Союзу як визначати себе відносно цієї війни. Але ми беззастережно вважаємо, що Україна є державою-переможницею у Другій світовій війні. У результаты переговорів у Тегерані, Ялті та Пацдамі незалежними стали Польща, Чехословаччина, Румунія, Болгарія, Югославія. Україна ж не стала. Бо не мала своєї держави. І тепер, коли ми її маємо, кожен українець, кожен громадянин держави повинен знати, що його моральне, матеріальне і, нарешті, фізичне існування може бути забезпечене тільки у незалежній Україні.

Ми дивимося на ту війну, як нація, що перемогла нацизм разом із грузинами, білорусами, росіянами, французами, англійцями, американцями. Україна належить до держав-переможниць над нацизмом. Ми дивимося на Другу світову війну, як нація, що боролась за повну незалежність України як від німецького нацизму, так і проти російського більшовизму. Це пам'ять достойного народу. Вдячних теперсущних і прийдешніх поколінь.

А якими мають бути дні 8 і 9 травня? Не з погляду 1945 року, не з погляду хрущовських, брежнєвських часів 20 століття. А з погляду 21 століття незалежної держави Україна. Ці дні мають бути без парадів. Усі йдуть до своїх церков і моляться. Моляться за велику перемогу, за велику жертовнітьс повстанців, та за добру пам'ять про всіх загиблих. Ці дні - дні пам'яті, моління, прощення, спогадів. Це дні, коли ми величаємо переможців і учасників, спогадів, скерованих у такий розвиток думок і самоствердження, яким всіх нас в Україні об'єднує і консолідує.

Я дуже радий, що сьогодні, 70 років потому, Україна саме так відзначає ці дні.

Колись ми говорили про Гітлера і Сталіна. Тепер говоримо про Путіна, який ганебно скористався наслідками злочинної діяльності Януковича, про абсурд, непорядність і нечесність Кремля, що спонукав воювати між собою українців і росіян.Як колишній голова Народної ради у Верховній Раді і як керівник фракції у 1996-му аналізую наші помилки. Усі наступні роки я був у конституційних процесах. Конституції, які ми зробили, були надто ідеалізовані. Я не матиму можливості більше говорити з шановними панами депутатами теперішньох Верховної Ради, але ваша Верховна Рада після Революції Гідності і перед лицем агресії Росії є доленосною Радою в історії України. Ви маєте прийняти нову Конституцію, реальну Конституцію України.

Я завжди когось учив усе життя. От мої поради.

На базі сьогоднішньої Верховної Ради створіть двопалатний парламент: сенат і національні збори. 100 на 350. Перший створює стратегію і регламенти, другий - закони. Місцеве самоврядування має бути тільки на рівні громад і районів. Області - це проміжна ланка, яка не має свого власного бюджету і яка є зв'язуючою між державною владою і самоврядними районами. Треба розв'язати питання дублювання державної виконавчої влади між президентом і прем'єр-міністром. Або президентська республіка, тоді за жодних обставин не можуть бути розпущені національні збори. Або парламентска республіка - президент виконує протокольні обов'язки.

Бажаю вам, шановні депутати, наснаги, витримки, мужності, здорового глузду і результативності.

Як солдат минулої війни і учасник боїв вітаю вас усіх в Україні з Днем Перемоги, з Днем Примирення. Слава Україні!


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини