MENU

Вітроелектростанція у Старому Самборі: економія 15 тисяч кубометрів газу на добу. ФОТО, ВІДЕО

8018 1

Фото автора

Нарешті для продукування електроенергії використовують енергію вітру Карпат. Під час мандрівки на Західну Україну, біля Старого Самбора (Львівщина) побачив два вітряки. Ще восени, коли востаннє тут проїжджав, їх не було. Місцеві кажуть, що встановили взимку.
Здалека мають вигляд іграшкових, проте характеристики в них - зовсім не дитячі. Варто лише уявити, що одна лопать у довжину сягає 56 метрів. Овва! Та це ж як 16-поверхівка! Щогли виготовлені з металоскловолокна і сягають 119 метрів.

Ці два красені, 300 тон кожен, здатні забезпечити світло для 600 будинків.

Віддалене керування та автоматичний режим роботи дають змогу обходитися без обслуговчого персоналу.

Споруда починає працювати від вітру в 3 метри за секунду, але зупиняється, коли швидкість перевищує 25 м/с. У надмірні спеку (вище +40 градусів) та холод (нижче -20) автоматика також зупинить турбіни.

Загальна вартість проекту складає 21 млн євро. 65% коштів виділив Європейський банк розвитку та реконструкцій (ЄБРР), а 35% - української компанії "Еко-Оптіма". У чистий прибуток проект вийде через шість-сім років.

Директор згаданої установи Максим Козицький каже, що запуск лише першої черги (загалом чотири вітряки) забезпечить третину потреби в електроенергії Старосамбірського району: "Ця електростанція дасть можливість заощадити до 15 тисяч кубічних метрів газу на добу, - каже Максим Козицький. - Україна експортує російський газ, вугілля, паливо на атомні енергоблоки, а тепер ще й електроенергію. Вважаю, запуск таких об'єктів дозволить досягнути енергонезалежності нашої держави. Замінімо російський газ карпатським вітром".

Наступні два вітряки обіцяють встановити до кінця року. А до 2017-го на сусідній горі "виростуть" ще шість вітряків.

Це перша вітрова електростанція у Карпатах. Сподіваюся, що не остання.

Відео блогера Stalk Man:

Сергій ПАНЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини