MENU

У Києві зазіхають на унікальну культурну пам'ятку: можуть знести садибу видатних українських художників

4392 0

Флігель садиби, знімок 1993 року

Майже в центрі Києва, біля Львівської площі зберігся красивий Павлівський сквер, поряд із яким унікальна культурна пам'ятка Обсерваторна гірка. Серед галасливого міста Павлівський сквер – чудове місце відпочинку не тільки місцевих мешканців, тут також часто приходять на відпочинок люди з інших частин міста.

На превеликий жаль, це «безлюдне» місце не дає спокою олігархам-шулікам, бо видається ласим шматком для забудовників. Вже більше десяти років місцеві мешканці воюють за збереження Павлівського скверу з одіозним паном Сівковичем, який хватонув собі будиночка на Обсерваторній гірці, оформивши його на синову авіакомпанію «ВІТА», і вирішив побудувати в цьому живописному куточку Києва чи то восьми-, чи то п'ятнадцятиповерхову хатинку – підзаробити трішки грошенят. Ніби місцева громада вже навела всі аргументи міській владі щодо неправомірності такого будівництва і Київрада вже розглядає можливість розірвання договору оренди землі зі спритними «авіаторами».

Та бандюки не дрімають.

На черзі нове зазіхання на Обсерваторну гірку, де знаходиться дитячий санаторій «Салют» (вул. Гоголівська 28). У дворі цього санаторію знаходиться ще одна культурна пам'ятка – садиба художників-академіків В. Орловського та М. Пимоненка.

Дитячий санаторій «Салют», підпорядкований курортно-санаторному управлінню КМДА, розташований на території садиби Орловського-Пимоненка, вул. Гоголівська, 28. Академік живопису Володимир Донатович Орловський придбав цю ділянку у 80-ті роки 19 ст. Протягом 20-ти років тут мешкав також його зять, академік живопису Микола Корнилович Пимоненко, вчитель Казимира Малевича, сам Малевич бував у садибі і навіть, за деякими джерелами, його батьки знімали тут флігель. Флігель, де мешкала родина Пимоненка, ці покидьки, нові господарі, зневажливо називають «сараєм».

Отже, до афери із передачею території садиби так званому «Фонду будівельних ініціатив» причетна Алла Шлапак, яка в молодій та спритній команді Черновецького опікувалась медициною, Віктор Пилипишин благословив цю «богоугодну» справу, а за фондом ховалися Давид Жванія та Микола Мартиненко. Щоправда, передавалось це на короткий термін і, враховуючи спротив громади, рішення було скасовано. Та вочевидь Шлапак не забула своєї ініціативи й уже в новій команді зреалізувала свої плани. Планується термінове знесення садиби під новий проект!

Нова команда почала швидко діяти, до виборів залишилося не так багато часу! Але і громада не збирається гаяти час.

Дорогі друзі! Ви також можете допомогти, поширити цю інформацію і надати розголосу про цю аферу. Спасибі!

Іван ФИЛИПОВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопкиПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини