Келих за Грузію: українські користувачі "Фейсбуку" запустили флешмоб
Сьогодні День незалежності Грузії. З цієї нагоди в українській частині "Фейсбуку" стартував флешмоб "Келих за Грузію". Користувачі масово публікують фотографії з келихом вина і хештегом #келихзагрузію.
Одним з перших учасників флешмоба став Олександр Тодорчук. Він запостив світлину, на якій піднімає келих вина за наших грузинських братів.
"26 травня грузини святкують День державної незалежності. Це чудова нагода привітати та подякувати дружньому народу за підтримку і душевну спорідненість. Пропонуємо запустити свого роду флеш-моб і привітати грузин по-грузинськи: вином та тостами. Просто підніміть келих вина за Грузію і запостіть знімок з хештегом #келихзагрузію на власній сторінці, чи сторінці Фестиваль україно-грузинської дружби "Атмосфера Грузії". За бажанням, додайте привітання", - написав він на своїй сторінці у "Фейсбуці".
Тост Олександра був наступного змісту:
"Грузія не має прямих кордонів з Україною. Ми спілкуємось різними мовами та пишемо відмінними літерами. Ми різні! Так, ми не схожі зовнішньо, але споріднені в душі. Саме грузини пройшли разом з нами дві революції, війну і навіть зараз продовжують допомагати з реформами. Вони справжні і душевні. І це я ще не дійшов до грузинських страв, танців, пісень. За них можна дякувати вічно. Будьмо!"
Урочистості з цієї нагоди Дня незалежності Грузії відбудуться у столиці - Тбілісі - і в найбільших містах країни. Серцем святкувань стане центр Тбілісі.
Так, об 11 годині за київським часом стартує перший урочистий захід - театралізована хода проспектом Руставелі. За годину ж на площі Свободи за традицією відбудеться церемонія складання присяги новобранцями грузинських Збройних сил.
Довідка
У цей день, 26 травня 1918 року, було проголошено Акт про оголошення Незалежності першої Республіки Грузії.
З XIX століття Грузія входила до складу Російської імперії. 1801 р. російський імператор Павло I, порушивши умови Георгіївського трактату, згідно з яким Картлійсько-Кахетинське царство перебувало під протекторатом Росії як автономна держава, видав маніфест про скасування грузинського царства та входження його до складу Російської імперії.
Після Жовтневого перевороту Грузія разом із сусідніми Вірменією та Азербайджаном нетривалий час перебувала у складі так званої Закавказької демократичної федеративної республіки, яка проіснувала трохи більше місяця.
26 травня 1918 уряд Грузії на чолі з Ное Жорданія проголосив незалежність країни. Перша незалежна Демократична Республіка Грузія проіснувала до лютого 1921 року. За цей час Грузію де-юре визнали 23 держави Європи (Великобританія, Франція, Німеччина, Італія, Радянська Росія, Туреччина), Азії і Латинської Америки (Аргентина та ін.). 25 лютого 1921 частини 11-ої Червоної Армії разом з загонами грузинських більшовиків скинули меншовицький уряд Грузії.
Була утворена Грузинська РСР, яка 30 грудня 1922 року увійшла до СРСР, спочатку в складі Закавказької Соціалістичної Федеративної Радянської Республіки (ЗСФРР), а з 1936 по 1991 рік - як союзна республіка.
31 березня 1991 р. був проведений референдум про відновлення державної незалежності Грузії. У референдумі взяли участь 90,5 відсотка виборців, з яких за державну незалежність проголосувало 98,93 відсотка. 9 квітня 1991 р. на підставі результатів всенародного референдуму Верховна Рада республіки прийняла Акт про відновлення державної незалежності Грузії, що проголосив дійсними Акт про незалежність 1918 року і Конституцію 1921 року. Введено посаду Президента Республіки Грузія, повідомляє Вікіпедія.
9 квітня відзначають День відновлення незалежності Грузії, яка була здобута на підставі Акта про оголошення Незалежності першої Республіки Грузії 26 травня 1918 року.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки