MENU

Чи будуть покарані "кнопкодави" з нового парламенту?

5553 0

Шість кнопкодавів лише за один місяць травень упіймано "на гарячому" у Верховній Раді. Три з них - колишні регіонали, які зараз представляють фракції "Відродження" та "Опозиційний блок". Їхні імена: Леонід Клімов, Віталій Хомутиннік та Юлій Іоффе.

Ще троє від фракції, яку привів в парламент Арсеній Яценюк, "Народний фронт" - Дмитро Стеценко, Сергій Пашинський та несподівано Тетяна Чорновол. Як ці депутати голосували не лише за себе - дивіться на відео.

 
Усі вони порушили пряму вимогу Конституції - голосувати персонально. (Ще півроку тому народні депутати підписали і зачитали присягу, зокрема такі слова:"Присягаю додержуватися Конституції України та законів України"). Усі вони надали можливість будь-кому оскаржити ухвалені Парламентом рішення, через кнопкодавство. Зрештою, вони додали свою персональну роль у дискредитації українського парламенту.

Як на мене найгірше те, що частина депутатів вважають голосування чужими картками - за норму. Просто знаходять для себе виправдання.

Ось таке виправдання я записав за часів Януковича у тодішнього депутата, сина екс Прем'єр-Міністра Азарова - Олексія Азарова: "Если депутат поехал решать вопросы в округ, если нужно встретиться срочно с Министром, если возникла в округе проблема, например, нужно встретиться с Министром МЧС, например, ему нужно решать вопрос для людей и он попросил своего коллегу проголосовать, потому что этот закон важен для страны, то мы не должны делать из этого шоу политическое"

А ось ці слова- вже від чинного депутата Тетяни Чорновол:"Я, наприклад, вчора кнопкодавила за закон про електромобілі. Чому - тому що я була надзвичайно зацікавлена, щоб він пройшов, тому що вважаю, що це в інтересах держави"

Рекордсмен у кнопкодавстві цього скликання - Віталій Хомутиннік. Він голосував за інших 5 разів.

 

фото з сайту www.rada.gov.ua

Віталій Хомутиннік та інші порушники можуть зробити це (кнопкодавити) ще стільки разів, скільки вважатимуть за потрібне.

Хто і що їх може зупинити в цьому? Громадський осуд? Чи їхні колеги?

Хомутинніка та інших міг би зупинити новий закон, що запроваджує покарання за кнопкодавство. Позаминулого тижня один з таких законопроектів мав бути розглянутий у сесійній залі. Під номером 1895. Того тижня цей законопроект стояв у порядку денному в середу. Але його так і не розглянули.

І ось цього тижня знову є шанс, що цей законопроект розглянуть в Верховній Раді.

Нагадаю, що серед іншого, законопроект номер 1895 пропонував позбавити депутатів, які голосують за інших, керівних посад у комітеті, позбавити включення до офіційних парламентських делегацій до кінця каденції, а також позбавити права брати участь у 10-ти, а в разі повторного, у 20-ти пленарних засіданнях парламенту.

Наприклад, Віталій Хомутиннік, у разі ухвалення цього законопроекту і продовження практики голосування за інших, не мав би права бути в сесійній залі від одного до 2 місяців (враховуючи, що в середньому депутати проводять 8 днів в місяць під куполом Верховної Ради).

Як член 4-х груп з міжпарламентських зв'язків з Францією, Словенією, Туреччиною та Китаєм, Хомутиннік не міг би відвідати в статусі депутаті ані ці, ані будь-які інші країни. Ще не міг би очолити в майбутнього жоден парламентський комітет.

Сергій АНДРУШКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини