MENU

Що говорять у "Фейсбуці" про виступ Порошенка

11013 10

Фото Богдана Бортакова

Президент Петро Порошенко сьогодні, 4 червня, звернувся до Верховної Ради. У майже півторагодинному виступі глава держави зачепив головні аспекти внутрішньої та зовнішньої політики. UAinfo підготував підбірку деяких висловлюваннь та коментарів з "Фейсбука" щодо президентського спіча

Viktor Taran, політолог, громадський діяч

Порошенко сьогодні вперше публічно оголосив, що для подолання політичної корупції в країні потрібно запроваджувати державне фінансування політичних партій. Приємно чути це від керівника держави, але водночас хочу нагадати йому, що в парламенті вже два місяці лежить відповідний законопроект 2563 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансування діяльності політичних партій"

Профільний комітет, який має розглядати цей законопроект З питань правової політики і правосуддя очолює депутат від фракції БПП Руслан Князевич.

Сподіваюся найближчим часом законопроект буде опрацьований і ми побачимо його в сесійному залі.

Семен Семенченко, народний депутат

Послушаешь Петра Алексеевича в Раде и на душе становится как то спокойно ). Было все плохо. Стало все хорошо. А будет еще лучше, несмотря на отдельные недостатки. Это наверное про Украину?

Тарас Чорновіл, політик

Виступ з посланням закінчено. Мої враження позитивні. Я добре знаю, як цей текст готувався. Вперше це не Інститут Стратегічних досліджень (там ніяк не можуть відчути основні тренди й потреби сьогоднішнього дня, тому вони лише підготували аналітичні матеріали, які роздали нардепам), а вузька команда президента за його безпосередньої участі. Я точно знаю, що в текст не включили кілька гарних тез і тем, бо Порошенко не вірить у можливість їх реалізації. Тобто реалістичність визначалася як ключова річ. Паралельно щодо ряду блоків з послання вже існують плани заходів для їх реалізації, тому з посланням є сенс дійсно уважно познайомитися. Схоже, що там описано сценарій найближчих місяців, до того ж досить скурпульозно.

Ще одне - очікування, що президент зробить пару уколів у бік Яценюка й уряду (електорально йому це дуже вигідно) не справдилося - пару натяків було зроблено, але досить толерантно. Він дуже боїться повторення політичної кризи 2005-го року. Зате він явно не схильний панькатися з гібридною опозицією в складі коаліції та, загалом, ігнорує опозицію формальну.

Зрештою, вони на це цілком заслужили.

Фото Богдана Бортакова

Ольга Мусафирова, журналістка

"..Душа каждого из тех, кто погиб, пролетела через мой кабинет",- такое ощущение у Порошенко. Кто, кто написал ему в текст эту пафосную пошлость?!

З пафосністю слівця погоджується і редактор Тетяна Висоцька

Так, а про душі загиблих героїв, які шляхом до Раю пролітають через президентський кабінет, це вже занадто. Жах.
Стоп, зупиніться, Петре Олексійовичу, є якісь рамки "красного слівця", мають бути, навіть у президента.

Ірина Подоляк, народний депутат

військо, корупція, деолігархізація... і багато подібного. слово 'культура' в посланні Президента не пролунало жодного разу, освіта - раз. ось і маємо парадигму розвитку на найближчі роки. слово 'енергоефективність' теж не пролунало. я констатую.будемо чесними, озброєними, рівними в правах...орками

Бачо Корчилава, блогер

Петр Алексеевич сделал Парламенту и Правительству предложение, от которого им будет очень сложно отказаться. Он предложил назначить шефом новой полиции Эку Згуладзе.

Так для проформы Президент сказал, что это конечно дело Парламента и Правительства, но лично он считает что это будет лучшее решение.

Думаю после этих слов генералы милиции заерзали и занервничали совсем не по детски. Згуладзе скорее всего получит эту должность и поверьте мне разберется с ними тихо и жестко. 
Мне сразу вспомнилось как ей дал характеристику один старый милицейский генерал в Грузии: это безжалостный киллер старой системы с детским безобидным лицом...

Valentyn Gladkykh, політолог

Ось такі "патріотичні" флешкі роздавали "патріотичним" народним депутатам з "патріотичним" посланням "патріотичного" Президента. Кажете в країні війна, тому катастрофічно бракує грошей? На флешечкі для депутатиків грошенятка знайшлися...Між іншим, цікаво скільки коштували ці флешкі, хто фінансував їхнє виготовлення і чия фірмочка виконувала замолення. Сподіваюся, "тендер" провели "транспарентно"? Можете вважати це офіційним "інформаційним запитом" до "борців проти корупції" на чолі з Єгоркою Соболєвим...

Олександр Піддубний, журналіст, блогер

Отже, флешки і брелки з посланням Порошенка до депутатів коштували для бюджету країни 84 тисячі 200 грн. Якби послання Порошенка роздрукували на папері, це коштувало би 19 тисяч 450 грн. Судіть по ділам, в томі числі й по таким дрібним як флешки.

Олександр Палій, історик, політолог

Порошенко сьогодні говорить дуже по суті, цілком резонуючи з вимогами громадськості. Як буде з діями - побачимо.
Президент зазначив, що нині втрати від картельних змов оцінюються від 10 до 22% ВВП, а до 40% товарів і послуг реалізуються на монополізованих ринках.

За його словами, це вбиває стимул до вдосконалення.

"Я дав настанову новому голові АМКУ застосувати найкращі світові антимонопольні практики. Я буду діяти з такою ж рішучістю, з якою 100 років тому Теодор Рузвельт на основі антитрастівського законодавства припинив зловживання олігархів і повернув США економічну конкуренцію

Yevheni Kuzmenko, журналіст

Включил трансляцию Послания Президента к Верховной Раде - и тут же услышал гневную реплику (в применении ко вчерашней Марьинке и всеобщих нервах): "І на кого вони працюють, ці "авторитетні" пресові та Фейсбук-видання?

И правда, на кого? Смотрите 5 канал - и все будет хорошо!

Кстати, кто это пишет речи Петру Алексеевичу? Всего за несколько минут услышал пошлую параллель с висящим на стене ружьем (это для того, чтобы затем сравнить игровой театр с театром боевых действий). А потом - трагически-мудрым голосом - про то, что атака на Марьинку началась в 4 утра. Вы же догадываетесь, к чему это он? А? А? (Подмигивание обоими глазами).

И, наконец, самолюбование собственным фронтовым горем: "І іноді мені здається, шо кожна душа, що летіла у Небесний вирій, пролетіла крізь мій кабінет. І з кожною я поговорив".

У меня бы сказать такое - отсох язык. Но я - не Президент Украины.

Понимаете, Петр Алексеевич, это совсем не обязательно - доказывать, что Президенту должно быть больнее всех. Просто скажите, что вам больно. Этого будет достаточно. Мы поверим.

Роман Матис, громадський активіст, блогер

Сьогодні однією з ряду важливих тез в доповіді Президента, була теза про те, що не час нам зараз на соціал-демократію, настав час тетчеризму і рейганоміки. Якщо комусь не зрозуміло про що мова, то спробую перекласти.

Петро Порошенко сказав, що зараз не час роздавати, бо немає з чого, не час на демілітаризацію, бо маємо ворога по сусідству, не час на створення державного сектора економіки і таке інше, а час на зведення втручання держави в економіку до мінімуму, на приватизацію державних підприємств, на політику монетаризму і збільшення грошової маси, на скорочення соціальних програм, на скорочення податків в тому числі і для фізичних осіб, на введення податкових пільг для інвесторів, на децентралізацію бюджетів і таке інше. Нашим слабим місцем може бути необхідність збільшення видатків на віськову сферу у звязку з воєнним становищем країни і тут як на мене ми маємо бути максимально обережні. Бо якщо згадувати історію, саме фінансування мілітарної політики Рейганом приводило постійно до дефіциту бюджетів і не давало країні успішно реалізувати задумане в повній мірі.

Ми ще вернемося до обговорення перспектив соціал-демократії, але це буде згодом, після зайняття країною почесного місця за столом великої вісімки ‪#‎G8‬ замість Росії.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини