"Спочатку держава має зробити тарифи прозорими, а потім підвищувати їх", - эксперт
Верховна Рада у четвер планує розглянути закони, які дозволять отримати новий транш від Міжнародного валютного фонду та продовжити співпрацю зі Світовим банком. Також депутати мають розглянути законопроекти, скеровані на зменшення тарифів. Їх пропонує ухвалити фракція «Батьківщини», пише "Радио Свобода".
Увагу до тарифів на енергетичні послуги привернула голова парламентської фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко. За її словами, лідери фракцій підписались під законопроектами, що мають знизити тарифи.
«Підписаний законопроект про суттєве зменшення ренти на видобування державного газу. Це прямо призведе до зниження тарифів. Наступний документ - це законопроект про впорядкування тарифів: весь український газ має бути спрямований для потреб населення та теплокомуненерго», - заявила Тимошенко.
Розуміє вимоги екс-прем'єра колишній заступник міністра енергетики, президент громадської організації «Вища рада енергоаудиторів і енергоменеджерів України» Вадим Улида.
За його словами, спочатку держава має зробити тарифи прозорими, а потім підвищувати їх.
«Ці вимоги є справедливими щодо людей. Не розуміючи структуру тарифів, вимагати від людей, щоб вони платили лише тому, що держава не реалізує контроль над монополіями та щоб заробляли олігархи, це неприпустимо», - наголосив Улида.
На думку директора аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» Олександра Сергієнка, головною проблемою залишається сам метод підрахунку тарифів.«Не визначене поняття, що таке економічно обґрунтований тариф. Є методика розрахунку тарифів і вони розраховані згідно цієї методики - усі валові витрати підприємства закладаються в тариф. Про те, що сама така методика хибна - про це ніхто не говорить», - наголосив Сергієнко.
Саме цей метод, на його думку, не спонукає виробника працювати ефективніше та вигідний перш за все олігархам. Натомість реально знизити тарифи можна лише розпочавши війну з представниками олігархів як у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, так і в самих енергетичних компаніях.
«Ініціатива уряду викликає в мене посмішку...Такі компанії перевіряють бухгалтерський аудит, економічний облік. Діяльність підприємств вони не перевіряють та перевірити не можуть», - вважає Сергієнко.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки