MENU

Росія стала глобально ізольованою, ніхто не довіряє Путіну - професор Гіроакі Куромія

7391 7

Професор Гіроакі Куромія, автор книги "Свобода та терор на Донбасі", у програмі Еспресо.TV "Студія Захід з Антоном Борковським" окреслив шанси України виграти цивілізаційні змагання з Росією й перспективи повернення Криму та Донбасу.

Схожі таємні операції проводились у Монголії та Китаї

Якби Путін забрав свої військові сили з території Донбасу, то ситуація була би геть іншою. Я впевнений, що без військової інтервенції Путіна Донбас далі би продовжував розвиватися у межах незалежної України. Звичайно, вони би нарікали, були б і далі незадоволені, але, тим не менше, донбаське населення не воювало й не брало зброю до рук, поки не втрутився Путін.

Тому, з огляду на це, саме Путін призвів до теперішньої ситуації. Підготовка до подій на Донбасі тривала вже давно, хоча я не знаю, наскільки реалістично у Кремлі сприймали свої плани. Але будь-які серйозні імперіалістичні держави, такі як Росія, однозначно будуть готуватися до подібного заздалегідь.

Позиція Путіна полягала у тому, щоби в разі можливості повернути території, де проживає велика кількість російськомовного населення. Тож, деякі мої друзі з Донбасу вважають, що Москва почала підготовку ще у 2007-2008 роках, тобто десь сім-вісім років тому. Я, як історик, намагався попрацювати в архівах у Москві, але там не хочуть відкривати навіть архіви, що містять записи 30-х років. Вони їх приховують, адже є дуже багато інформації про схожі таємні операції.

Раніше проводили такі таємні операції в Монголії, в Китаї та інших країнах. Можна сказати, що в Росії є традиція проведення таємної диверсійної діяльності, і це та тактика, яку Путін перейняв від Сталіна. І ми знаємо, що вбивства, таємні операції однозначно здійснювалися радянською владою на різних територіях навіть після смерті Сталіна.

"Не хочу бути песимістом, тож сподіваюсь, що Третьої світової не буде"

Сучасний світ є дуже відкритим, саме тому в кінцевому результаті Путін зазнає невдачі. На початку він досягнув успіху, бо його агенти працюють по всьому світу. Він використовує сталінські методи, але Путін насправді не може ізолювати Росію від зовнішнього світу.

Путін не може відключити інтернет, телефон та інші засоби комунікації - зараз світ зовсім інший. Світ перебуває в якісно іншій ері розвитку, тому є небезпека використання цих технологій людьми, які хочуть порушити міжнародний лад. Але важливо пам‘ятати, що всі ці методи і засоби можна використати і проти злочинної, диверсійної діяльності. Я не хочу бути песимістом, тож сподіваюсь, що Третьої світової війни не буде.

Хто зараз підтримує Росію, враховуючи дії Путіна в Україні?! - ніхто

У теперішньому конфлікті, якби довелось ставити на перемогу України і Росії, я би поставив на Україну. На це є багато різних причин.

Найважливіша причина у тому, що Росія стає дедалі більш анахронічною. Путін перебирає дедалі більше сталінських методів. Росія повертається до радянських методів, намагаючись обмежити права людини. Росія позиціонує себе як імперіалістична держава, а це дуже анахронічна поведінка. Не менш важливим є те, що Росія стала глобально ізольованою, ніхто не довіряє Путіну

Можливо, Путін залишить собі Крим на декілька років, але у довготерміновій перспективі існує велика ймовірність того, що Росія програє. Путіна або скинуть, або, можливо, Путін помре.

Тож ситуація може повністю помінятися, але хто зараз підтримує Росію, враховуючи дії Путіна в Україні?! - ніхто. Звісно, частина російського населення підтримує дії Путіна - є економічні причини й питання пов‘язані зі стабільністю, але на це нема жодних історичних причин. Можливо, Україна є дисфункціональною.

Можливо, Україна є корумпованою і має багато інших проблем, як і інші країни, але тим не менше, в Україні нема такої жахливої ситуації з правами людини, як в Росії. Україна робить усе можливе для того, щоби пристосуватися до нового світу і формує своє місце у цьому світі. До того ж в Україні є воля з боку населення і є зовнішня підтримка, підтримка з боку Заходу.

Тож, безсумнівно, в кінцевому результаті Україна буде в значно кращій позиції, аніж Росія. І я співчуваю російському населенню, адже не всі росіяни підтримують Путіна. Впевнений у тому, що досить багато людей не погоджується з його політикою, і зараз вони потерпають від цього, і я їм співчуваю.

Київ має більше конкурентних переваг, аби залишити Донбас в Україні

Україні не варто відмовлятися від Донбасу, як від безнадійного місця, а навпаки - прийняти Донбас. Адже, попри все, цей регіон є частиною України, і я думаю, що населення Донбасу загалом хоче залишитися в Україні. Вони не хочуть приєднуватися до Росії.

Сумніваюся в тому, що вони справді хочуть правління Путіна у себе в регіоні. Я не думаю, що вони надають перевагу Москві, а не Києву. Тож Києву зараз дуже вважливо зробити Україну якомога більш привабливою, щоб дати надію цим відчайдушним людям.

Потрібно також запропонувати свої конкурентні переваги у порівнянні з Росією, адже насправді таких конкурентних переваг відносно російської автократії є дуже багато: демократія, свобода, захист прав людини. Україна має дуже багато переваг і активів, які можна використати сповна, щоб українська держава й українське суспільство стали якомога більш привабливими. Без цього населення Донбас буде й надалі сумніватись, чи підтримувати українську сторону, чи ні. Але слід пам‘ятати, що 1991 році переважна більшість населення Донбасу проголосувала за незалежну Україну.

Вони не хотіли залишатися в рамках Радянського Союзу, вони бачили своє майбутнє в рамках незалежної України, і те саме можна сказати про населення Криму. Половина населення таки підтримувала Україну. І це повинно вселяти в нас надію. Якщо Київ, дасть більше надії населенню Донбасу і зможе йому запропонувати більше ніж Москва, тоді все буде добре.

АНТІН БОРКОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини