Деполітизація державної служби: у Верховній Раді хочуть позбавити партії змоги ділити посади
Законопроект «Про державну службу» готується до другого читання. Депутати внесли більше тисячі правок, які активно обговорюються, значна їх кількість прийнята. І я, і мої колеги вже неодноразово писали про цей законопроект, який має нарешті навести лад – без реформи державної служби всі інші реформи гальмуватимуться, що ми, власне, і бачимо. У першому коментарі є посилання на більш детальну інформацію.
Але наразі пишу про дуже конкретну річ: про деполітизацію державної служби. Новий проект закону вимагає, щоб чиновники не були членами політичних партій. Це означає, що партії нарешті позбавляться можливості «ділити посади», як це є зараз.
Принцип політичної нейтральності державної служби, на наш погляд, є дуже важливим. Чиновник має відповідати лише перед своїм керівництвом і, врешті, перед народом України, а не перед політичною партією, завдяки якій він попав на посаду. Чиновник має керуватися лише законами та рішеннями вищих органів влади, а не політичними настановами партії, до якої він належить. Політизація державної служби – це радянська спадщина (хто пам'ятає, шоста стаття Конституції СРСР визначала: «Руководящей и направляющей силой советского общества, ядром его политической системы, государственных и общественных организаций является Коммунистическая партия Советского Союза»).
Натомість багато хто з народних депутатів вважає деполітизацію державної служби зайвою, такою, що обмежує. Які аргументи за чи проти деполітизації ви можете запропонувати?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки