Верховна Рада сьогодні збирається ліквідувати незалежність НАБУ та САП, – ЗМІ
Внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України матиме ключовий вплив на розслідування Національного антикорупційного бюро, а також опосередковано на роботу Національного агентства із запобігання корупції, яке займається питанням контролю декларацій.
Як повідомляє ZN.UA, у Верховній Раді України сьогодні через законопроєкт №12414 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних зі зникненням осіб безвісти за особливих обставин під час дії воєнного стану» збираються внести поправки до законодавства, якими ліквідують незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Вранці у вівторок зміни уже схвалив правоохоронний комітет парламенту, інформує UAINFO.org.
За даними ZN.UA, голова фракції «Слуга народу» у парламенті Давід Арахамія впродовж ночі збирав голоси для підтримку цих змін, і парламент готовий їх ухвалити сьогодні.
Згідно з проєктом відбудуться такі ключові трансформації:
1. Генпрокурор стає керівником прокурорів САП — це фактично підпорядковує САП і впливає на справи НАБУ.
2. Генпрокурор отримає право забирати провадження НАБУ і передавати іншим прокурорам.
3. Скасовується заборона на передачу справ з НАБУ іншим органам.
Читайте також: НАБУ виклало свою версію подій щодо сьогоднішніх обшуків
Внесення цих змін матиме ключовий вплив на розслідування Національного антикорупційного бюро, а також опосередковано на роботу Національного агентства із запобігання корупції, яке займається питанням контролю декларацій.
Зазначимо, що напередодні Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора провели близько 70 обшуків у детективів НАБУ, заявили про викриття схеми російського впливу та оголосили підозри двом посадовцям бюро у державній зраді.
В НАБУ у відповідь заявили, що під час спільних перевірок із СБУ окремих детективів жодної причетності співробітників Бюро до спецслужб РФ не було виявлено. Водночас зазначили, що СБУ так і не надало письмової відповіді після перевірки, а обмежилось лише усною.
Читайте також: Влада може спробувати знищити НАБУ та САП через рішення РНБО: в ЦПК прокоментували масові обшуки СБУ та ОГП
Своєю чергою ДБР виступило із вимогою арештувати трьох працівників НАБУ у справах про ДТП, які трапились у 2021-2023 роках та увесь час розслідувались.
Водночас примітним є два моменти – всі обшуки проходили без погодження суду, що прямо порушує законодавство, а також СБУ та ОГП назвали імена підозрюваних у цих суміжних справах, що порушує статтю 62 Конституції України, згідно з якою особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку у суді.
Зазначимо, що СБУ, також із порушенням передбаченої законом процедури, почало позапланову перевірку НАБУ та САП, внаслідок чого отримало доступ до негласних слідчих дій антикорупційних органів. Останні заявили про ризик зриву великої кількості розслідувань.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки