MENU

Мобілізація: що потрібно брати з собою в армію

9962 4

Шостій хвилі мобілізації присвячується: (що потрібно брати з собою в армію)

Що видають

1. Літній комплект одягу. Пікселька.
2. Берци
3. Кепку
4. Труси майку
5. Ложку, горнятко, менашку (казанок з кришкою), флягу.
6. Ремінь тонкий
7. Рушник
8. Наплечник(точніше речмішок)

Як видають?

Переважно одразу по прибуттю в навчальну частину.

Не стидайтесь ГОВОРИТИ що щось замале, поломане, завелике. Змусити Вас взяти те що Вам не підходить ніхто не може.

ПОПЕРЕДЖУЮ!! Ситуація "потім поміняємо" не канає. Це може затягнутись на тижні.

Що потрібно взяти з собою:

- Змінну форму легку (німецьку тропентарн або МТР чи DPM ). Варіант два. Я на полігоні, на активних заняттях займався в тому в чому приїхав ( джинси, футболка на довгий рукав, светр.), тому брав з собою одяг який потім можна викинути.

- Взуття. Навіть не знаю що сказати. Я відходив в канадках усю учебку, але канадки хороші на зиму. А в плюс 18 уже торба.

Берць є неймовірно широкий вибір. Тому тут радити дурного справа.. Від 600 до 6000 грн. Але! Ноги - наше все! підбирайте не з запасом, не "розходиться". а саме так щоб "пятка не гуляла", і " в пальці не тиснуло".

На крайній випадок, кросівки чорні.

Запам'ятайте що розмір взуття заміряється не лише по довжині (41,42,43,44) але і по ширині. Заміряйте свою стопу. Майте ці дані напоготові.

- Шкарпетки, труси, футболки. Я брав тижневий запас з розрахунком що в суботу після обіду можна то все прати. Зберігав в окремому герметичному кульку (також треба взяти на брудну білизну). Досвід показав що вільний час для прання є щовечора, тому можна зменшити до трьох пар футболок та трусів. Шкарпеток все одно мінімум 5 пар (4 звичайні, одні теплі). Шкарпетки краще брати трекінгові, потовідводні. Але підуть і звичайні.

- На полігонах вітри. Мати якусь бандану (легку шапку, кепку) щоб закривала вуха - бажано, але не обов'язково.

- Дощовик. Нам обіцяли обіцяли, але так і не видали.. Тому сказати щось про військовий дощовик не можу. Але він потрібен. Навіть найдешевший з клейонки допоможе. Краще - військовий з рукавами або плащ-накидку.

- Миску, горнятко, ложку вилку я брав свої. Не пошкодував. Найкраще брати спарені вилка-ніж-ложка.. або вилка- ложка. Горнятко в мене 400 грам. Вистачає на крайняк мівіни запарити і чай одним кип'ятінням води

- мило, рушник свій, зубну щітку, пасту, ножиці, нитки,

- мультитул .. ой як не вистачало...

- Кип'ятильник. Електрика є в 99%.

- Ніж ОБОВ'ЯЗКОВО.. складний, прямий кривий - всерівно.. Головне щоб нарізав продукти і заточував колишки невеликі.. Тесаки малопригодні

- Піддупники - потрібно. Мені не вистачало того піддупника. Сира земля, мокра, а деколи присісти ой як хочеться... і дуже не хочеться прати щовечора одяг

- Наколінники, налокітники.. З комплекту що у мене був я завжди використовував один налокітник та один наколінник Ставив на праву сторону (Ви ставите на ту, на яку падатимете для стрільби)

- Окуляри тактичні.. ( не маску) Беріть) Будете виглядати круто, як рейнджер)

- Рукавиці - ОБОВ'ЯЗКОВО! не обовязково тактичні. Будь-які.. якщо дешеві декілька пар.

- Кава, чай, цукор, хто що любить на початок небагато візьміть

- Аптечку - свою, власну.. З ліками які потрібні Вам.. Я формував аптечку по принципу "з ніг до голови" Тобто.. Що може статись з ногами? Натерти? Значить пластир. Далі живіт. Що може статись ? Діарея або запор.. Отже вугілля (багато) і проносне.і так проходимо по всьому організму. Але без фанатизму. Пластири, бинти йоди зеленку з запасом.

- Розгрузку - бажано. Під час навчання видають автомати та підсумки з рожками (на 3-4 рожка) Підсумки старі незручні, кріпляться на пояс, заважають. Маючи розгружзку можна все гарно розкласти. І до того ж звикати носити розгрузку.. Нехай УЖЕ починає натирати та муляти

- Годинник. Діставати щоразу мобільний набридає на третій день... Бажано з великим дисплеєм та підсвіткою.

- Планшети, ноутбуки, Зарядки. Я брав. У нас був черговий, графіки та відповідальність. В сусідніх наметах були випадки пропажі.

Тому тут на власний розсуд. Також не забудьте взяти достатню кількість батарейок, акумуляторів для усіх електричних приладів. Додаткові акумулятори типу "Power Bank" будуть доречні.

Вайфай мобільні модеми і т.д. Переважно на полігонах одна сота, і на ній "висять" пару тищ людей. Звязок є, інетернету мобільного немає. Але то все залежить від місця перебування. Я був на Яворівському. Про Рівненьский та інші - не в крусі.

Інтертелеком теж не тягне. Дивіться карту покриття (якщо є час)

- Ліхтарик.

Обовязково.. маленький, великий, налобний, всерівно.. з ЛЕД лампами. також не забуваємо запас батарейок.я мав налобний.

Задоволений

Що НЕ потрібно брати:

Бронежилети - персональний видають в Ато. А для практики видаватимуть в учебці.

Каски - то саме

Обвіси - нафіг не потрібні

Приціли - нафіг не потрібні

!!!! Єдине уточнення.. Якщо Ви маєте усе своє, і хочете навчитись все правильно носити (навіть пристріляти бронік) то можете звичайно все брати, і практикуватись. Я вважаю це плюсом. А якщо говоримо про доцільність загальну - не доцільно тягати.

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

Приїзд на полігон (частину) переважно є стресом. Новий колектив, нова територія, невідомість. Для входження в ритм більшості потрібна адаптація.

Адаптація проходить плюс мінус два дні поки нормально не налагоджуєш власні схеми як поїсти, попити, сходити в туалет, помитись. (тощо)

Щоб нормально акліматизуватись рекомендую:

- взяти їжу на день - два.. Їсти всерівно дуже не хотітиметься тому пару пачок вафельок, печива, шоколадка (щось одне а не все одразу), буде не зайвою.. Воду - півторачку... Продукти брати без варення і такого іншого. особливо без скла... Консерви також не рекомендую, Не завжди в перші дні є час і можливість всістись і поїсти спокійно Краще шмат сала і сухарі.

Дві три пачки мівіни в загашнік - не заважатиме.

- туалетний папір звичайний, і дві- три пачки вологого туалетного паперу (не серветок).. вологий ОБОВ'ЯЗКОВО... але , пардон, він ефективний лише з сухим в парі.. допоможе дотримати гігієну.

- тапочки.. обов'язково.. які ? лише не тканинні.. давайте ногам відпочивати як є змога...

- гроші. (мені вистачило 500 грн на перший місяць).В кожній частині, і на більшості полігонів є солдатські чайні ( чіпки) там можна купити все необхідне. шкарпетки, тапочки, пасту, щітки, ручки зошити, каву, мівіну, сигарети, морозиво і т.д. Маєте гроші, матимете все найбільш необхідне.

- Свої сигарети (на полігонах чітко встановлений перелік сигарет Пріма Бонд Честер, Вінстон, Президент без фільтра... Тому якщо курите якісь Вог Лілас, купуйте двотижневий запас... АЛЕ!!!! найкраще - КИДАЙТЕ КУРИТИ!!

- Цивільний одяг. Я їхав у старому, оскільки знав що з підмінками тяжко, тому видану форму при активних заняттях тримав в наметі, а бігав в джиинсах та кросівках... Якщо маєте комплект форми, і надієтесь що в цивільному будете "щєголять в городє" - беріть. Вам її носити.

УПД#1 Зарплата, харчування, речове забезпечення, документи ( загальне)

Завдання військомату виконати план та швидше вас "перекинути" на частину. НЕ СТИДАЙТЕСЬ питатись щодо:

- схеми нарахування ЗП та премій (нехай скопіюють чітку формулу)

- нормативи речового забезпечення (копію або фото на телефон)

- нормативи харчування (копію або фото на телефон)

Представник військкомату ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ дати відповідь на усі Ваші питання. Це - його робота.

З паперами в армії скажімо чесно - бардак. Запамятайте одне. Крім Вас самих, Ваші документи нікому не потрібні. Приїхали в частину? Через тиждень вимагайте витяг з наказу. Перевели в частину? - витяг з наказу. Присвоїли звання? - витяг з наказу. І так далі і тому подібне.

Документи найкраще пересилати одразу Новою Поштою додому. Хай лежать. Не дай Бог знадобляться, замордуєтесь потім це все збирати і відновлювати.

УПД#2 Де то все зберігати?

1. Якщо Ви проживаєте в наметах, орієнтуйтесь що місце у вас буде обмежено "під ліжком". Намет розрахований на 25 осіб. Були випадки коли проживало, 2-о ярусні ліжка) до 40 осіб. Тоді половина простору під ліжком.

Добре мати моток шнурка, щоб натягнути в наметі "повітряні лінії". Сушити білизну, вішати рушники і інші речі частого користування.

Також в наметах є місця де можна прикріпити "S' подібний гачок з куска дроту, і таким чином збільшити корисний простір

2. Казарма.. переважно мобілізованим виділяють одну окрему кіммнату під зберігання речей.

Якщо командування строге, може забороняти тримати під ліжкамИ, якщо поблажливе (і таке буває) - дозволяє.

Усі речі повинні вміщатись в ОДИН наплечник, плюс бажано мати "тактичнний" наплечник на 30-40 літрів, для носіння найбільш необхідних речей. Памятайте. "Все своє ношу з собою.. Кількість речей лімітуйте.

Через пару днів по приїзду на полігон, Ви знатимете адресу, та розклад прибуття Нової Пошти.

НП працює чудово.Тому коли освоїтесь на новому місці, можете починати "виписувати" з дому, тушонки, консерви, сухарі, цукерки, мед, овочі фрукти.

А Вам цього захочеться. Повірте. Навіть якщо Ви цього не їли вдома.

+ запишіть контакти волонтерів Вашого міста..постарайтесь використовувати їх в крайніх, дійсно важливих ситуаціях.
Будуть питання, уточнення - питайте, уточнюйте)

P.S. . Дякую усім, хто «не відкосив»

за посиланням поради від Max Kolezznikov

Іван САВИЦЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини