Чому Міністерство освіти і науки України не визнає кримських атестатів
Щодо істерії на тему «міністр Квіт відшовхує дітей зі Криму». Було б добре, якби політичні «аналітики» перш ніж писати розпачливі пости на фейсбуці спробували хоч трошки розібратись в ситуації, почитали законодавство, вивчили міжнародний досвід з тих чи інших питань (ох, розмріялась, ага)...
Шановний Тарасе Березовцю й інші, в Україні прийнятий закон про статус тимчасово окупованої території. За цим законом жодні документи, котрі видаються в Криму, на яких зверху написано «Республика Крим РФ», – не можуть визнаватися, бо їх визнання означає визнання окупації Криму.
Відповідно Міністерство освіти і науки не може визнавати жодні атестати, видані в Криму, бо це означатиме визнання окупації. А наявність атестату є обов'зковою для вступу за законом.
Так само не визнаються свідоцтва про народження, видані в Криму, до прикладу.
Для того, щоб створити можливості для доступу до вищої освіти дітей зі Криму, Міносвіти розробило окремий порядок, який дозволяє їм отримати український атестат через екстернат – склавши державну підсумкову атестацію в будь-якій українській школі.
І сотні дітей такою можливістю скористались, отримали атестати і зараз вступають до українських вишів. Якщо якісь школи відмовлялися приймати атестацію в дітей – працівники Міносвіти шукали інші школи, помагали, наскільки це можливо було.
Чи могло Міносвіти зробити більше? Ні, не могло у рамках чинного законодавства. Бо будь-яке визнання документів, виданих окупаційною владою в Криму, автоматично визнає легітимність цієї влади.
Інші країни, які мають проблеми з невизнаними територіями, ідуть приблизно таким самим шляхом. Це складний шлях, звісно, але ситуація непроста, а непрості ситуації завжди мають непрості рішення.
Пости на фб про зраду – це завжди простіше, звісно. І більше лайків, еге ж.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки