MENU

Схема Бланка: «Укрзалізниця» майже банкрут, а вантажні перевезення - по занижених тарифах

3229 1

Державний монополіст «Укрзалізниця» в останні роки вважається збитковим підприємством. Хоча в розвинених країнах такі компанії, без перебільшення, є локомотивами економіки. Цікава вимальовується ситуація. В час фактичного банкрутства, «УЗ»закуповує рухомий склад, пальне, запчастини, та навіть постільну білизну, у 2-3, а інколи і в 5 разів дорожче. Чому? Відповідь проста, керувати підприємством ставлять людей, які свідомо доводять його до банкрутства, аби потім отримати майно «Укрзалізниці» за безцінь. За заниженими тарифами «УЗ» перевозить товари не лише для "Інтертрансгруп", а й для ряду інших фірм. В один із останніх приходів на "УЗ" Остапюка він вирішив заробляти на вантажоперевезеннях, взявши на озброєння схему, яка діяла при Сім'ї.

Всі угоди на вантажоперевезення мають оформлятися через фірму-"прокладку", де в інтересах нових кураторів "Укрзалізниці" кожен клієнт має залишити певну суму відкату - зазвичай, 3% від суми угоди. Нині всі договори проходять через фірму "Ніка-транс" - і приносять Бланку та його команді щонайменше 150 млн грн. щомісяця. Тож цей "проект" не менш прибутковий, ніж вигаданий Бланком Український пасажирський логістичний центр, який на перепродажу пасажирських квитків дозволяє забирати собі по 5% від вартості кожного проїзного документа. За 12 місяців, за минулорічними показниками, тут набігатиме всього лише якісь "злиденні" 350 млн грн. Восени перевіряючи "Укрзалізницю" і її службовців, правоохоронці наштовхнулися і на випадки зловживань на користь конкретних фірм під час проведення тендерних закупівель. Зокрема, в довідці щодо виявлених зловживань згадується історія з закупівлями, які проводить "УЗ" у ТОВ "Експозиція" - "підводні камені" у відповідних угодах правоохоронцям вдалося виявити завдяки залученню фахівців з Мінекономрозвитку. Наразі правоохоронні органи вивчають інші тендерні угоди "Укрзалізниці" і "Укрзалізничпостачу". Зокрема, особливо ретельно вивчатимуть тендерні угоди, укладені держпідприємством з компаніями, близькими до керівництва "УЗ" та "Укрзалізничпостач". Під питанням - ТОВ "Нікатекс-Трейд", у якої залізниця закуповуватиме текстильну продукцію, ТОВ "Елемент-Оіл", що отримала право постачати мастила та дизпальне, "ТОВ "Компанія "Галнафтоінвест", котра мала подавати залізниці будівельні матеріали.

Перший заступник генерального директора державного підприємства "Укрзалізниця" Максим Бланк 

Наразі після проведення оперативно-економічного аналізу встановлено, що лише за три місяці поточного року ці підприємства отримали від ДП "Укрзалізничпостач" 25 млн грн. З яких близько половини - 11,65 млн було перераховано на підприємства з ознаками фіктивності. Хоча, зрештою, тут правоохоронцям ще лише належить відшукати переконливі докази причетності керівників української залізниці до цих фірм. Тоді як Остапюк далеко не завжди був таким обережним. Чи не одразу після призначення гендиректором він домігся від керівництва тендерного комітету ДП "Укрзалізничпостач" обрати у якості постачальника деревини для шпал ТОВ "Форест", яка запропонувала ціну, на 1 млн грн вище, ніж найближчі конкуренти. Секрет - у прізвищі засновника цієї фірми. Це О.М.Вислинська, яка є не тільки поставником деревини для "УЗ", а й дружиною для Остапюка.

Правоохоронні органи не один раз порушували кримінальні справи проти керівництва «Укрзалізниці» та її структурних підрозділів, але жоден чиновник так і не поніс реального покарання за багатомільярдні розкрадання. В той же час, «Укрзалізниця» з року в рік скаржиться на катастрофічну зношеність вагонного парку і колосальні збитки від пасажирських перевезень. Але на її заклики про допомогу ніхто не реагує.

ya-sobachnik


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини