MENU

Укрзалізниця працює на приватну кишеню - Чорновол

4588 1

На жаль, в Україні Укрзалізниця завжди була чорною дірою, через яку прокручувалися найбільші корупційні схеми. Мушу заявити, що й нині надзвичайно сильне лобі в парламенті захищає корупційні схеми Укрзалізниці. Вчора транспортний комітет не підтримав антикорупційний законопроект в цій сфері, який зобов'язував Укрзалізницю встановити системи моніторингу переміщень тепловозів та локомотивів та пристроїв контролю витрат пального тепловозами.

Навіщо потрібно зобов'язати Укрзалізницю піти на ці кроки?

Справа в тому, що до мене поступили факти використання тепловозів за усною домовленістю без платежів на рахунки укрзалізниці, а також про розкрадання пального просто шляхом «зливання». Укрзалізниця є найбільшим споживачем палива. Зокрема, 2014 року Укрзалізниця закупила 243 тисячі тон дизельного пального і за моєю інформацією близько 20 відсотків продається «наліво», а пальне списується на збільшені витрати тепловозів.

До речі Київпастранс встановив систему моніторингу переміщення автобусів і це принесло додатково 15 млн. грн. Якщо говорити про залізницю переконана що це дасть можливість економити до 50 млн. доларів на рік. Щоб обладнати всі тепловози в Україні потрібно 350 тисяч доларів. А в реальності менше адже системи моніторингу переміщення вже встановлені на деяких тепловозах. Фактично за місяць відбивається повністю вся сума, яка буде витрачена на обладнання.

Однак Укрзалізниця, представник Міністерства інфраструктури України та Комітет з питань транспорту на чолі з Дубневичем не підтримали законопроект. Цікаві були аргументи, вони визнали, що проблеми є, але вони не настільки серйозні, щоб цим займався парламент. Мовляв, це внутрішні проблеми Укрзалізниці, хоче встановлює, хоче не встановлює.

Як не дивно, по суті було заявлено, що антикорупційна боротьба - це не пріоритет Верховної Ради. А я вважаю, що важливо, щоб Верховна Рада втрутилася в це питання та зобов'язала Укрзалізницю поставити системи моніторингу. Повторюся, що після Майдану пройшло півтори роки, якщо за півтори роки Укрзалізниця не прийняла такого рішення, то завдання депутатів Верховної Ради зобов'язати це зробити.

Сподіваюсь переконати фракції, щоб цей законопроект був підтриманий Верховною Радою, але зауважу ще декілька нюансів.
Особливо пікантно звучала позиція керівника Укрзалізниці, що не має проблем моніторингу переміщення тепловозів. Що все під контролем.
На що я нагадала йому, що натомість через станцію Красний Лиман цього року пройшло 11 тисяч вагонів з коксом і вугіллям з окупованої території від тих підприємств, які не отримали від української влади дозвіл на завезення коксу та вугілля.

І це що немає проблем?

Тобто якщо їх немає, то посадовці Укрзалізниці знали куди йдуть тепловози та повинні понести за це відповідальність, тобто «сісти». Або якщо це не було під контролем і проблема моніторингу переміщень є, то треба встановлювати навігаційні системи, завдяки яким можна буде в інтернеті подивитися де працюють наші тепловози та локомотиви.

Це черговий приклад, що зобов'язує піти на цей крок.

Проте основна причина блокування законопроекту полягала в тому що пропонувалося запровадити облік пального. Зрозуміло чому керівник Укрзалізниці був проти. На жаль, тому що Укрзалізниця це сфера інтересів Єремеєва, була нею й продовжує бути. Пальне на Укрзалізницю продають структури Єремеєва за завищеними цінами, про це є прекрасний матеріал на censor.net. Йому не потрібно щоб було чітко видно скільки палива потребує Укрзалізниця, бо це будуть куди менші об'єми ніж зараз. На завищених об'ємах завищені ціни дають більше прибутків. Зрозуміло чому був проти керівник транспортного комітету Дубневич в свій час, сам через свої фірми забезпечував паливом Укрзалізницю за завищеними цінами. Тому я можу говорити виключно про лобі, яке не підтримує антикорупційні законопроекти в сфері Укрзалізниці.

Тетяна ЧОРНОВОЛ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини