MENU

150-річчя митрополита Андрея Шептицького: думки, які лишаються дороговказом для українства

3626 0

Сьогодні, 29 липня, виповнюється 150 років від дня народження митрополита Андрея Шептицького, предстоятеля Української греко-католицької церкви, видатного українського духовного і громадсько-політичного діяча. Про ювілейні роковини народження знаного морального авторитета нагадує політик Степан Кубів

Віщим своїм духом відчув Митрополит, що день волі українського народу неодмінно настане. Й у свідомости Божого дару волі й державности, неначе у заповіті, передав духовним своїм дітям прозору програму – декрет Архиєпархіяльного собору «Наша Державність», більш відомий під назвою «Як будувати Рідну Хату», написану у грудні 1941 року.

Ось декілька думок із того документу: «Ідеалом нашого національного життя є наша рідна всенаціональна Хата-Батьківщина», «... власть обов'язує до служби. Хто має власть, мусить дбати про добро тих, кому служить; дбати про своє добро перед добром загалу – це надужиття кожної влади», «... принципи справедливості та любові до ближнього. Цими двома чеснотами мусить громадянин, беручи участь у провідництві, відзначатися понад громадянином, що не виходить із границь приватного життя».

Думки й поучення Українського Мойсея – немов дороговказ у XXI столітті, щоб весь наш народ міг скористатись для духовного та суспільного добра.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини