MENU

Для Порошенка обіцянка автономії кримських татар вписується у тренд на децентралізацію

5850 1

Президент у зверненні до Другого конгресу кримських татар пообіцяв "дорожню карту" для створення національно-культурної автономії в Криму

Ця теза звучить вже не вперше - її дебютне озвучення відбулося під час відзначення цього року річниці депортації кримських татар з території Кримського півострова у 1944 році. З одного боку, пропозиція видається передчасною, адже навіть професійні оптимісти не розглядають сценаріїв швидкого та безболісного повернення Криму до складу України. Власне, тому і представники кримськотатарського народу були змушені збиратися на свій Конгрес цього разу на території Туреччини, де кримських татар проживає навіть більше, ніж на окупованому російськими військами півострові.

До речі, публічний реверанс Порошенка перед кримськими татарами, озвучений міністром закордонних справ Павлом Клімкіним, має на меті нагадати Анкарі про негідну поведінку Росії та може вплинути на відносини Ердогана з Путіним. Росія та Туреччина зараз ведуть складні переговори про долю газопроводу «Турецький потік», і кримськотатарський фактор може мати на них вплив.

Нинішня українська влада намагається інтегрувати представників кримськотатарського народу до своїх лав. І Мустафа Джемілєв, і Рефат Чубаров входять до складу фракції "Блоку Петра Порошенка" у парламенті. Їм не випадає нарікати на брак уваги з боку медіа, що засвідчили і їхні виступи на конгресі в Анкарі. Чубаров звинуватив Володимира Путіна у новому геноциді кримськотатарського народу, а Джемілєв розповів про наміри створити підпорядкований Збройним силам України мусульманський батальйон. Ця новація виглядає вельми цікавою не лише з огляду на місце розташування підрозділу - у Херсонській області. Значно показовішим є той факт, що кримські татари отримають можливість бути компактно представленими у силових структурах на кордоні з півостровом, що може спричинити зміни у діяльності тамтешніх силовиків.

Нині існує забагато питань до ефективності прикордонників та митників на Чонгарі, не виключено, що мусульманський батальйон зможе змінити ситуацію на краще. Безпрецедентний реверанс офіційного Києва перед кримськими татарами має цілком логічне пояснення: вони залишаються єдиним реальним союзником України у справі боротьби за Крим. Проукраїнські активісти за останні півтора роки були змушені або виїхати, або згорнути свою діяльність, та й взагалі суспільно-політична база української влади на півострові кричуще мала.

Україна повинна докласти максимум зусиль, щоб відновити довіру кримськотатарського народу та перетворити його на головного носія ідеї повернення до України. Кримські татари зуміли пронести через десятиріччя прагнення повернутися на історичну батьківщину, і воно тепер знову стане в пригоді. Для Порошенка обіцянка автономії кримських татар вписується у тренд на децентралізацію, який виглядає стратегічною лінією української влади.

ЄВГЕН МАГДА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини