На громадські слухання по Генплану Києва до 2025 прийшли лише 20 депутатів
У Київській міській державній адміністрації проходять давно анонсовані депутатські слухання щодо проекту генерального плану Києва до 2025 року.
Перше, що здивувало – кількість зареєстрованих в залі депутатів - трохи більше 20 (!) (зі 120 можливих). Все інше - столична громада.
За ці кілька годин не почула жодної схвальної думки небайдужих киян з приводу нового проекту, на відміну від позиції розробників.
Люди не розуміють, як можна було витратити більше 16 млн грн бюджентих коштів (загальна вартість 20 млн грн) на документ, який не має під собою жодного юридичного підгрунтя?! Або 7 років праці архітекторів.
У вівторок ми це питання обговорювали в прямому ефірі КИЇВСЬКИЙ РИНГ з Реною Назаровою. Тоді, експерти чітко пояснили, що необхідності розробляти новий генплан не було. Адже Закон про регулювання містобудівної діяльності чітко говорить, що чинні генплани є безстроковими і Київрада мала право вносити до нього зміни не частіше, ніж раз на 5 років.
Для інформації - за 13 років існування генплану до ньго внесли тисячі поправок (за попередніми підрахунками експертів - 4 тисячі). Якщо це з такою легкістю робилось раніше, де гарантія, що новий генплан буде виконуватись?
Автори нового генплану кажуть, старий себе віджив, але ж, якщо вже вносилась така кількість правок, чому б заразом не внести було всі ці корективи в нині діючий?
І, зрештою, таких питань без відповіді маса. Тим паче, коли в Києві така кількість скандальних забудов.
Генплан – це містобудівна Конституція і я переконана, що її треба обговорювати не на депутатських слуханнях, а відкрито та публічно з громадою. Якщо треба, то в кожному районі. І витратитти на це часу стільки, скільки знадобиться. Адже йдеться про те, якою буде столиці в найближчі 10 років.
Моя позиція незмінна, як і 4 роки тому:
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки