Тимошенко переконана, що Україні потрібні не Мінські угоди, а встановлення миру під егідою ООН
Україні потрібен інший формат переговорів щодо встановлення миру - під егідою ООН, а не лише Мінські угоди. У цьому впевнена лідер партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко і про це наголосила під час прямого ефіру програми «Свобода слова з Андрієм Куликовим».
«Якщо ми хочемо миру, нам не можна займатися самообманом. Нам потрібен абсолютно інший за якістю переговорний процес у світі. Нам потрібно виносити переговорний процес з Російською Федерацією, з усіма тисками, які можливі, на рівень ООН з Мінська. Нам потрібно залучити абсолютно інші інструменти тиску на Росію», - переконана вона.
Лідер "Батьківщини" нагадала, що до підписання Мінських протоколів офіційні міжнародні організації наголошували про 2900 загиблих на Донбасі у військовому конфлікті, а після підписання втрати збільшилися вдвічі та багатократно зросла кількість поранених.
За її словами, «перші Мінські угоди зупинили весь світ в тому, щоб діяти проти агресора більш жорстко і більш чітко» і призвели до того, що «Путін продовжує накопичувати свої війська на кордоні й після того примножив багатократно наявність своєї військової техніки і військових формувань в Україні», а після других Мінських угод - сталося Дебальцеве.
Тимошенко упевнена, що розробити стратегію, яка «веде до миру і не є обманом» Україна може лише разом «з усією антипутинською коаліцією, куди входять ЄС, США, Канада і дуже багато країн».
На її думку, така стратегія означатиме посилення санкцій та має складатися з чіткого та детального плану дій, розписаного за пунктами, днями, за годинами і за секундами.
«Потрібно багатократно посилити санкції і примусити підписати не декларації в Мінську, а примусити підписати план-графік, як вони відводять війська, важку техніку забирають з України, відновлюють наш кордон, і які кроки у відповідь робить Україна, тому що декларації ні до чого не призводять», - пояснила лідер «Батьківщини».
Тимошенко також переконана, що «санкції мають стати такими, щоб вони були несумісними з економічним та фінансовим життям агресора».
Окрім цього вона вважає, що також мають бути зроблені кроки щодо повної ізоляції режиму, який розпочав в 21 столітті війну в Європі.
«Антипутінська коаліція буде працювати до тих пір, поки в країні, а це означає - і в Європі, не буде встановлений мир», - сказала політик.
Окрім цього, Тимошенко впевнена, що російська військова агресія проти України стала викликом для світу та перевіркою на дієздатність міжнародних структур і дієвість міжнародних угод.
«Агресія проти України стала великим тестом на дієздатність існуючого порядку. Війна проти України перевірила: чи працює ООН, чи працює ОБСЄ, чи спрацьовують міжнародні угоди. Є Будапештський меморандум, який давав нам гарантії миру при здачі ядерної зброї - нічого не спрацьовує! І це сигнал, що в такій ситуації, коли йде тотальна агресія, немає у світу дієздатних інструментів, як діяти. Вони зобов'язані за ініціативою України переглянути порядок роботи цих структур», - пояснила політик.
Лідер фракції також вважає: «Європа не може сьогодні зупинитись у протидії агресору, тому що вже Європа рахує скільки на її території в нейтральних водах знаходиться російських підводних човнів та скільки над ними літає російських безпілотників і винищувачів».
«Завдання України - стати провідною міжнародною силою щодо зміни підходу до такої агресії, на це не можна заплющувати очі і діяти слабко, бо від цього постраждає весь світ!» - переконана Голова партії.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки