MENU

Чому сирійський козир Путіна навряд зіграє

6538 0

В останні дні у ЗМІ все частіше з'являються повідомлення про присутність російських військових у Сирії, пише в своєму блозі на «Новому часі» політолог-міжнародник Олександр Сушко. Даних, щоб підтвердити подібні повідомлення напевне, у мене немає, проте вважаю їх досить правдоподібними.

Про пряму неприкриту військову присутність Росії у Сирії, звичайно ж, не йдеться, однак у РФ є великий досвід ведення гібридних воєн. І Кремль буде надавати підтримку Асадові до кінця, в тому числі, військовими засобами.

Так само діяв Радянський Союз, допомагаючи утримувати владу лояльним політичним режимам у різних частинах світу. Відбувалося це тими ж методами гібридної війни. Тому у світлі більш давнього досвіду СРСР і сучасної поведінки Росії на міжнародній арені інформація про російських військових у Сирії видається цілком правдоподібною.

Вочевидь, Росія намагається посилювати свої позиції там, де для цього є можливості. Особливо враховуючи, що за деякими напрямками їм довелося піти на поступки. Наприклад, РФ фактично довелося прийняти позицію Заходу щодо полегшення санкцій проти Ірану, а це, в свою чергу, спровокувало подальше падіння цін на нафту.

Таким чином, Росія намагається грати на всіх елементах ситуації шахової дошки. Або, як мінімум, на тій, яка їй доступна. І цілком ймовірно, що на прикладі Сирії ми можемо бачити її спроби відіграти допущені втрати на інших напрямках.

Також з'являються публікації про те, що активність Росії в Сирії націлена на те, щоб отримати поступки з боку Заходу щодо українського питання.

Тут важливо відзначити, що для Заходу важлива не стільки Сирія, скільки недопущення розширення Ісламської держави. Тому західні країни будуть шукати різні способи, щоб зробити антиіділівську коаліцію більш широкою.

Але чи піде Захід на поступки Росії в Україні задля вирішення цього питання? На сьогоднішній день підстав говорити подібним чином немає. Більше того, я не бачу тут прямого зв'язку. Безумовно залучення Росії до порядку денного в боротьбі з ІДІЛ збільшує простір для маневру, але Захід втратить набагато більше в плані репутації та подальшого просування своїх принципів на міжнародній арені, якщо почне подібний торг з РФ.

Я думаю, що основна маса тих людей, які приймають рішення на Заході це розуміють. Там, звичайно ж, є окремі особистості, політики та лобістські групи, які будуть пропонувати це рішення, однак поки ситуація на Донбасі не має стійкої та позитивної динаміки, Захід не зможе піти на серйозні розміни з Росією.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини