MENU

Карасьов розповів що буде, коли Мінекономіки піде на повідку експортерів металобрухту та сірих контрабандистів

1832 0

Якщо Мінекономіки буде йти на повідку експортерів металобрухту та сірих контрабандистів, вже через півроку ми можемо отримати закриття заводів . Таку думку висловив політолог Вадим Карасьов, коментуючи стан української промисловості, пише РБК.

"Через окупацію Донбасу, політичну кризу та складну світову економічну ситуацію, українська промисловість потребує якщо і не тепличних умов, то хоча б об'єктивного ставлення та розуміння всієї складності процесів що відбуваються.

В свою чергу, держава як інституція, повинна переслідувати не теоретичні засади економіки як науки чи реформаторського експерименту, а підтримувати реальний секторвиробництва з додатковою вартістю, який платить білі заробітні плати, наповнює пенсійний фонд та державну казну.

Адже сам приклад того, що держава зневажливо ставиться до суб'єктів білого ринку, призведе до відтоку капіталу у тінь. Приклад того, що сірі експортери в фаворі, буде сигналом ринку, що насправді є пріоритетним" - вважає політолог.

Додаючи, що якщо держава, в обличчі Мінекономіки буде йти на повідку наприклад експортерів металобрухту та сірих контрабандистів, то вже через півроку, ми можемо отримати шалену кількість звільнених працівників металургійної галузі, а можливо і закриття заводів. Непотрібними стануть профільні кадри, в підготовку яких держава вклала мільйони та десятки років. Непотрібною стане науково-виробнича база промисловості. А інвестиційний потенціал країни, знизиться до смітникового.

"Не можна допустити щоб перманентні тимчасові заробітки окремих експортерів металобрухту завдали потужного удару по промисловому потенціалу, для відновлення якого, доведеться інвестувати мільярди" - на завершення додає експерт.

Нагадаємо, що Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавічуса в терміновому порядку внести пропозиції щодо нормалізації ситуації із забезпеченням металургійних підприємств країни брухтом чорних металів.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини