Біля берегів Одеси пройшли морські навчання за стандартами НАТО
Кораблі – учасники військово-морських навчань
Кораблі флотилії Військово-морських сил України, яка після анексії Росією Криму перебазувалася до Одеси, 14 жовтня взяли участь у навчаннях типу PASSEX за участю кораблів флотів чотирьох країн. Як повідомила прес-служба Міноборони, учасники маневрів відпрацювали взаємодію у складі багатонаціональних тактичних з'єднань відповідно до стандартів НАТО. Флагман наших ВМС «Гетьман Сагайдачний» разом з есмінцем США «Портер», болгарським фрегатом «Верні», румунськими фрегатом «Регіна Марія» та корветом «Макеларіу» та турецьким фрегатом «Тургутрейс» здійснив плавання в бойових порядках (ордерах), провів навчання з протиповітряної оборони та проведення операцій із забезпечення ембарго та догляду, а також протичовнове навчання із залученням імітатора підводного човна.
Командуючий Військово-морських сил Збройних сил України віце-адмірал Сергій Гайдук назвав участь українського корабля у спільних навчаннях «свідченням системної співпраці вітчизняного флоту з ВМС країн НАТО». Він зауважив, що з початку року це вже треті навчання типу PASSEX у Чорному морі за участю українського корабля. Український флотоводець зазначив: «В питанні підтримання стабільності у регіоні Чорного моря не повинно бути вакууму, який, на жаль, виник навесні 2014 року у зв'язку з анексією Російською Федерацією території Автономної республіки Крим і міста Севастополя. Гайдук вважає, що важливість проведення подібних заходів в умовах, коли військово-політична угода щодо BLAСKSEAFOR через російську агресію в Україні практично не працює, важко переоцінити. «PASSEX сприяє як досягненню взаємосумісності, подальшому опануванню флотом країни-партнера, якою є Україна, стандартів НАТО, так і в цілому поглибленню співпраці й посиленню чорноморської безпеки», - зазначив віце-адмірал.
Як бачимо, співпраця України з НАТО набирає обертів, адже з часу попередніх навчань «Sea Breeze 2015» минуло лише півтора місяці. За словами прем`єр-міністра України Арсенія Яценюка, це надзвичайно важлива подія у двосторонніх відносинах України та Сполучених Штатів Америки. «Після незаконної анексії Криму чорноморський регіон остаточно перестав бути спокійним і стабільним, тому мета наших спільних навчань - разом із нашими американськими партнерами й іншими країнами зробити все можливе, щоб чорноморський регіон був стабільним, щоб жодна країна навіть не подумала про те, що можна захоплювати територію іншої країни, щоб наші безпекові й економічні інтереси були захищені. Завдання України - переходити на стандарти НАТО. Це означає, що українські збройні сили повинні повністю відповідати всій логістиці й стандартам країн-членів НАТО, а наші військовослужбовці мати відповідні навички», - заявив прем`єр-міністр.
У той же час у Росії називають навчання НАТО в Україні «провокацією», бо вони, мовляв, «зривають» процес імплементації мінських угод і встановлення миру на Донбасі. При цьому вони нічого не кажуть про потік російської зброї і військових через український кордон, що значно більше шкодить миру на сході України. Зближення України з НАТО страшить агресивного російського ведмедя. В той же час майже дві третини українців підтримують вступ до НАТО. Якби референдум щодо вступу країни в НАТО проходив нині, то за даними соцопитування фонду Центру Разумкова «за» проголосували б 64% громадян.
Сергій ГОРИЦВІТ
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки