MENU

Уряд дає 55 млрд євро інвесторам, які готові вкласти гроші в енергоефективність України - Зубко

3334 0

Уряд відкриває ринок у 55 млрд євро для інвесторів, які готові вкласти гроші в проекти з енергоефективності України. Мій виступ на Українсько-німецькому економічному форумі у Берліні.

Доброго дня, шановні колеги!

В першу чергу хочу подякувати німецькому народу, бізнесу та Уряду Німеччини за дружню підтримку України в проведенні реформ.

Was du heute kannst besorgen, das verschiebe nicht auf morgen (Не відкладайте на завтра, що ви можете зробити сьогодні) - саме це чудове німецьке прислів'я спадає на думку, коли ми говоримо про Україну, та реформи напрямку енергоефективності.

Ринок розміром в 40 мільярдів євро на проекти з енергоефективності, ще 15 мільярдів євро - на розвиток ринку альтернативних джерел енергії. Разом це складає 55 мільярдів євро - сума, як мінімум варта уваги.

Тому сьогодні Україна відкриває двері перед інвесторами.

Що ми вже зробили для того, щоб вам було цікаво інвестувати в українську економіку? Насправді, багато.

По-перше, стратегія енергоефективності в законодавстві України є прозора та зрозуміла для інвестицій. Ухвалений закон про енергосервісні компанії, який одночасно вирішує дві задачі - мотивує бюджетні установи впроваджувати енергоефективність та створює реальний інтерес для інвесторів. Ухвалений закон про спільну власність житлового сектору. На черзі - ухвалення Законів «Про житлово-комунальні послуги та комерційний облік», Закон «Щодо енергоефективності будівель» та Закон «Про енергоефективність». Ці законопроекти розробляються відповідно до директив Євросоюзу та узгоджуються з Енергетичним співтовариством.

По-друге, розроблена концепція Фонду енергоефективності - S21, розроблений спільно з німецьким Урядом та запуск якого запланований на 2016 рік. Фонд наповнюватиметься за рахунок бюджету і коштами донорів, та стане ключовим інструментом для мотивації впровадження реформи енергоефективності, в якості компенсації вартості кредитних ресурсів. Важливо, що дорожню карту ми розробляли за допомогою наших колег з німецького Міністерства екології та Єврокомісії.

Чого ми чекаємо від наших німецьких партнерів?

По-перше, енергосервісних компаній разом з технологіями та інвестиціями в напрямку термомодернізації. Кожне інвестоване євро сьогодні принесе Україні економію енергоресурсів, завтра повернеться вам з великим прибутком. За нашими оцінками, річний потенціал ринку може сягати майже 2 мільярдів євро та до 100 тисяч робочих місць.

По-друге, інвестиції в розвиток виробництва альтернативних джерел енергії. Ми зацікавлені розгортати у себе в країні підприємства, які будуть використовувати всі сучасні наукові та технічні надбання для випуску продукції спрямовані до заміщення природного газу.
По-третє, ми готові стати виробничою та логістичною базою для виходу на ринки інших країн, як Східної Європи, так і Азії. Тобто, інвестуючи в Україну, ви інвестуєте у завоювання інших ринків.

Сьогодні склалася унікальна ситуація, коли разом, одночасно зійшлися три важливі чинники. По-перше, це реально потреба України в інвестиціях в енергоефективність. По-друге, це бажання України створити інвестиціям режим максимального сприяння. По-третє, це готовність наших партнерів інвестувати у розвиток енергоефективних технологій.

Більш докладніше про ці переваги готові доповісти мої колеги.

Як кажуть, Was du heute kannst besorgen, das verschiebe nicht auf morgen.

Ласкаво просимо до України!

Геннадій Зубко


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини