MENU

Рівненщина: історія успіху одного "бурштинового міліціонера"

4517 2

Пристрасті довкола видобутку бурштину на Рівненщині не стихають з липня цього року. ЗМІ не стомлюються повідомляти нові імена місцевих чиновників, співробітників силових відомств, а також членів парламенту і уряду, так чи інакше причетних до незаконного видобутку на українському "дикому заході". Незважаючи на регулярні звіти МВС про затримання копачів, конфіскації та припинення нелегального добування каменю, у реальності бурштинова лихоманка не припиняється.

З одного боку, силові акції, які вже встигли іменувати «аваковщиною», обертаються жорстокими сутичками із місцевим населенням, градус яких зараз лише наростає. З іншого - представники місцевої міліцейської верхівки, використовуючи своє становище, прикривають беззаконня, що відбувається на Поліссі, і наживаються на нелегальному видобутку вже багато років. Заміна у законодавчих актах слова "міліція" на "Національну поліцію" поки що лише нагадує, що представники старої системи нікуди не поділися разом зі своїми гріхами.

9 листопада нардеп-"радикал" Андрій Лозовий повідомив у Facebook про призначення виконуючим обов'язки начальника поліції у Рівненській області полковника Сергія Максимова, а також подав депутатський запит міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та начальнику Національної поліції Хатії Деканоїдзе щодо цього призначення та розслідування діяльності Максимова на посту голови міліції Рівненщини.

"Про яку "реформу" МВС і про яку "національну поліцію" може йти мова, якщо в. о. начальника поліції у Рівненській області назначили... полковника Сергія Максимова. Так, того самого Максимова, який прославився численними скандалами на посаді начальника РОУ МВС. Під час його керівництва міліцією з будівлі обласного управління (!) кудись зникли $ 80 000 та 136 кілограм конфіскованого бурштину (вартість 1 кг бурштину коливається від 1,5 до 7 тисяч доларів в залежності від фракції)... Нещодавно Максимов поназначав нових начальників районних управлінь МВС у Зарічному, Сарнах, Дубровиці, Рокитному, начальника відділу спецміліції ВСМ, заступника начальника обласного управління по кримінальній міліції. Усі до єдиного - донедавна працювали у Житомирській області і прославилися якраз участю у схемах із незаконного видобутку бурштина", - повідомив нардеп.

Рік тому головного міліціонера Рівненщини Сергія Максимова потайки від громадськості представив начальник Департаменту кадрового забезпечення МВС України, полковник міліції Віктор Слівінський. У квітні 2014 року, під час обрання між кандидатами на цей пост, за призначення Максимова ратував нардеп та член партії "Народний фронт" Юрій Вознюк. Але тоді переміг і став начальником Рівненського обласного управління УМВС Микола Щирук, якого активно просував нардеп Микола Кучерук. У березні 2014, представляючи свою кандидатуру на посаду начальника міліції Рівненщини перед Люстраційним комітетом, Сергій Максимов розповів про кримінальне минуле брата та оприлюднив свою декларацію про доходи. Згідно декларації, за 2013 рік кандидат заробив майже 105, 5 тисяч гривень. У декларанта немає нерухомості. Є лише авто марки Great wall deer extra long 2005 року випуску. На той час Максимова підтримували і представники «Правого сектору» та «Рівненської варти», наполягаючи на прозорості його діяльності та доходів.

На самому початку перебування Максимова на посту голови облміліції було встановлено перший бурштиновий антирекорд. У листопаді 2014 року невідомі викрали з будівлі обласного Управління міліції 136 кг бурштину вартістю у півмільйона доларів та ще 80 тис. доларів, що раніше були вилучені у нелегальних копачів області. І сталося це у ніч перед прибуттям групи журналістів з Києва, що розслідувала процеси нелегального видобутку бурштину на Рівненщині. Замість того, щоб відповісти на питання, новоспечений голова міліції Рівненщини переховувався від журналістів. Коротке розслідування грандіозної крадіжки закінчилося звільненням слідчого, з кабінету якого викрали речові докази, та оголошенням догани Максимову від голови МВС Арсена Авакова. І це лише одна з історій на Рівненщині, що стала відомою на всю країну та ознаменувала початок бурштинових війн у регіоні. Лише цього року до суду були направлені майже 300 кримінальних проваджень щодо незаконного видобутку бурштину, досудове розслідування триває у 180 справах. Під слідством опинилися переважно ті, хто намагався копати без попередньої домовленості з тими, хто негласно контролює видобуток.

Останнім часом дістається і місцевим журналістам. 22 жовтня працівники ЗМІ Рівного та області пікетували регіональне управління МВС з вимогою справедливого розслідування нападу на знімальну групу ТРК "Рівне 1". Проте для них голови облміліції не виявилося на місці, як і під час розслідування столичними журналістами викрадення бурштину.

«У Рівненській області вже було 10-15 випадків нападів на журналістів, і вони нічим практично не закінчилися. Останній випадок взагалі кричущий. Тому що діями організованої групи нападників, за нашою інформацією, керував колишній міліціонер. І у нас дуже великі сумніви, що цю справу розслідуватимуть до кінця, а не «замнуть», або ще гірше - зроблять нас крайніми і полюватимуть на журналістів... Ми працюватимемо з юристами, а також з медіа, в тому числі, всеукраїнського масштабу, щоб був максимальний резонанс. Ми зробимо все можливе, щоб довести цю справу до кінця", - розповів директор ТРК «Рівне 1» Віктор Данилов.

Затримання рекордної партії бурштину 4 серпня одразу стало національною історією і приводом для гордості силовиків та чиновників. Під час обшуку мікроавтобусу «Mersedes-Benz Sprinter» міліцією було вилучено більше 2,5 тонн бурштину-сирцю на загальну суму близько 3 млн. доларів. Та одразу ж знайшовся власник сировини - державна компанія "Укрбурштин".

За словами представника компанії Олени Левковіч, вилучений бурштин був легальним і підготованим до проведення оціночної експертизи та подальшого продажу. Компанія перебувала у режимі санації впродовж 10 років, тобто була банкрутом, а гроші від продажу партії бурштину планувала витратити на погашення заборгованості. Лише 7 жовтня Господарський суд Рівненської області ухвалив припинити справу про банкрутство і повернути підприємство під контроль держави. Слід додати, що "Укрбурштин" - єдине підприємство, що має право на легальний видобуток сировини. Була розроблена схема доведення його до збанкрутіння тими, кому невигідна державна монополія на видобуток бурштину. Нинішнє її відновлення не зіграє на руку усім, хто прикривав і наживався на нелегальному видобутку. У їх числі і міліцейська верхівка області.

"У області регулярно виникають збройні конфлікти з перестрілками, пов'язані з тим, що співробітники МВС кришують або безпосередньо беруть участь у незаконному видобутку бурштину в Сарненському, Березнівському, Зарічненському, Володимирецькому, Рокитнівському та Дубровицькому районах Рівненщини. Останній скандал виник в кінці жовтня у селищі Катеринівка Сарненського району, де заступник начальника районної міліції особисто брав участь у перестрілці і прострелив ключицю місцевому мешканцю", - повідомив народний депутат Андрій Лозовий.

Тож перш ніж призначати головою поліції на Рівненщині людину, за перебування якої на посту мало не розв'язалася війна місцевого населення із силовиками, варто провести ретельне розслідування діяльності Сергія Максимова в минулому.

INTV


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини