MENU

Потреба реальної конструктивної дискусії щодо змін податкової системи на краще

3033 0

Підготовка плану державних фінансів є прерогативою Міністерства фінансів, пише в своєму блозі на "Новому часі" колишній міністр економіки України Роман Шпек. Головне завдання Мінфіну – знаходження прийнятного та реалістичного балансу між доходами та видатками з урахуванням численних інтересів населення та бізнесу. Парламент має конституційне право затверджувати план державних фінансів. Проте це має відбуватися за передбаченою законом процедурою – у рамках розгляду внесеного урядом проекту Закону України "Про Державний бюджет на 2016 рік". Тоді у сесійній залі можна буде дискутувати не тільки про ставки податків, а й про скорочення видатків і адекватний баланс державних фінансів, що є дуже важливим для виходу України з фінансово-економічної кризи.

Нинішня спроба парламенту суттєво скоротити доходи бюджету, абсолютно ігноруючи баланс між доходами та видатками, формує загрози для економіки України. Ми вже бачимо першу реакцію валютного ринку на цю ситуацію, що загрожує припиненням зовнішньої фінансової допомоги Україні та зупинкою тенденції з відновлення золотовалютних резервів. Банківська спільнота дуже стурбована цією загрозою для стабільності фінансово-економічної ситуації в Україні.

Не можна просувати зміни у податковій системі з головним аргументом "нижчі ставки ліпші та подобаються платникам податків". Адже таким чином ці пропозиції можна довести до абсурду повного скасування податків і руйнування державних фінансів взагалі. Не потрібно влаштовувати "війну податкових реформ", а налагодити реальну конструктивну дискусію щодо змін податкової системи на краще.

Вважаю, що запропонований підхід до реформування податкової системи України заслуговує на увагу. Наведена у реформі концепція змін податкового законодавства може бути перспективною для України за умов запровадження законів, спрямованих на попередження корупційних схем, а також реформування Державної фіскальної служби України. Але оскільки зазначені передумови наразі відсутні, запровадження парламентських пропозицій шодо реформи є завчасним та не призведе до анонсованих результатів. Що більше, нові запропоновані норми податкового законодавства потребують значних доопрацювань з метою їх ефективного та реального застосування суб'єктами господарської діяльності, про що було наголошено фахівцями профільного комітету НАБУ на зустрічі з представниками робочої групи – розробниками цієї реформи.

Україна суттєво відстає від графіка реформ та співпраці з МВФ та іншими фінансовими організаціями. Великою мірою це відбувається через брак ефективного та своєчасного законодавчого забезпечення змін в Україні. Тому хочу закликати припинити політичні ігри навколо бюджету та перейти до конструктивної роботи, що забезпечуватиме сталий економічний розвиток України. Вже втрачено неприпустимо багато часу.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини