Бюджет-2021 є поганим і нереалістичним, але ухвалювати його треба – економіст
Одна із ключових умов МВФ – бюджет на 2021 рік, проєкт якого уряд нещодавно подав на розгляд Верхвоної Ради до другого читання. За повідомленням Мінфіну, показники цього проєкту бюджету узгоджені з МВФ, тобто його ухвалення в такому вигляді означатиме виконання умови Фонду. Що ж це за проєкт бюджету?
Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Павло Кухта, повідомляє UAINFO.org.
Якщо коротко підсумувати – бюджет-2021 поганий, але ухвалювати його треба. Не знаю, як і чому це погодив МВФ, але в проєкті бюджету ще більше "надули" (порівняно з уже нереалістичною версією до першого читання) заплановані доходи та заклали проблеми за видатками.
Читайте також: Бачимо трагічний результат перебування Зеленського при владі – Портников
Чомусь, на думку Мінфіну, у нас після другого локдауну пожвавішає економіка та зростуть надходження від ПДВ (+5,5 млрд), увізних мит (+2,4 млрд) і податку на прибуток (+1,8 млрд). Знову йде намагання вичавити увесь фінансовий ресурс із державних компаній (+4 млрд) – потім не треба дивуватися, що вони в жахливому стані.
Врешті видається, що цей проєект бюджету передбачає перенесення індексації пенсій на другу половину 2021 року, якщо не на його кінець. Інакше важко пояснити, чому трансферт із державного бюджету до Пенсійного фонду зменшується на 8,5 млрд, водночас переноситься на грудень 2021-го підвищення мінімальної зарплати, яке підвищує власні доходи Пенсійного фонду.
ПФУ одночасно втрачатиме надходження з державного бюджету та надходження ЄСВ – а пенсії він має якось виплатити. Політично, звичайно, перенести індексацію пенсій важко, тому ми цілком можемо отримати ситуацію, коли її таки проведуть навесні, а далі не знатимуть, як звести бюджет.
Читайте також: Бюджетна криза посилюється, динаміка дуже погана – економіст
Насправді бюджет-2021 треба було б переробити – але часу на це вже немає. Навряд чи за тиждень парламент устигне запропонувати якісь серйозні зміни, які суттєво покращать цей бюджет, а підтримка МВФ потрібна вже зараз – за бюджет доведеться голосувати.
Однак із таким бюджетом ми цілком можемо очікувати наступного року повторення цьогорічної бюджетної кризи, оскільки бюджет відверто нереалістичний. Ймовірно, наступного року його доведеться переглядати – десь навесні або в середині року.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки