Доступне житло - це 50% українського щастя
Мій дім - моя фортеця. Бодай кожен українець мріє про свій куточок, про своє помешкання, про доступне житло, особливо це стосується молоді. Чи існує так зване доступне житло в Україні, чи існують програми, які зможуть забезпечити українців дешевими, а й з тим якісними квартирами. Про це поговоримо з головою правління громадської організації «Доступне житло Київ», виконавчим директором інвестиційно-будівельної компанії «Будкапіталс» Євгеном Пінчуком.
- Для мене це ідеологія, котра актуальна саме сьогодні, коли країна проживає нелегкі часи. Українці відчувають себе незахищеними та невпевненими у завтрашньому дні, тому побудова доступного житла зараз вкрай необхідна саме пересічному громадянину. Я народився у звичайній родині на Чернігівщині, тому на собі відчув просте життя, коли вважаєш дах на головою за 50 відсотків щастя. Тому стратегія нашої будівельної компанії, яка спеціалізується на побудові доступного житла, направлена на відтворення щастя, і має назву «лайф комплект». Насамперед, така стратегія набрала обертів далеко закордоном та стала популярною.
- Доступне житло направлене на молодь, чи не тільки?
- Зараз проглядається складна ситуація в Україні, коли молодь відчуває себе непотрібною та занедбаною. З цим явищем потрібно боротись та надати шанс молодій родині відчути себе щасливою. Своїми програмами ми наближаємо молодь до стандартів «українського щастя». Доступне житло як явище не тільки має на увазі низьку ціну, а й створення додаткових необхідних умов для повноцінного сімейного життя. Так, наприклад, мінімальна вартість однокімнатної квартири варіюється від 8000 у.о.
- Яким чином компанія досягає такої низької ціни?
- Ми не беремо участі у корупційних будівельних схемах, а навпаки, всіма механізмами їй протидіємо. Мова не йде про революцію у будівельній сфері, бо це не наша компетенція, але має місце «роз'яснювальна» робота, у результаті якої ні один чиновник не буде мріяти про хабар. Другим кроком у схемі здешевлення ціни на квадратний метр - це відмова від багатотисячних процентів. Звичайно, не всі забудовники погодяться на такий крок, але ми вирішили дотримуватись стратегії нашої компанії.
- За таких умов скільки вдалось побудувати доступного житла, де саме і для яких категорій громадян?
- Ми забезпечуємо як мінімум дві категорії - молоді родини та військовослужбовців. Перша програма доступного житла була реалізована близько року тому у селі Михайлівка Рубежівка під Києвом. У співпраці із Міністерством оборони України компанія «Будкапіталс» побудувала 125 квартирний дім, де середня вартість одного квадратного метра склала 7400 грн.
- Як популярне доступне житло у країн-сусідів?
- Кожна країна, котра піклується про свою майбутнє покоління, вдосконалює та реалізовує програми доступного житла. Цей факт ми можемо спостерігати у Білорусі, де чітко прописані норми побудови соціального та доступного житла у місті, у передмісті, тому що уряд піклується про своїх громадян.
- Які плани у компанії «Будкапіталс» у форматі доступного житла?
- Ми запускаємо новий проект - це житловий комплекс «Михайлівський» у селі Михайлівка Рубежівка, де мінімальна вартість квартири не буде сягати більше 8 000 у.е. І на цьому ми не будемо зупинятись, а будувати доступне житло, вирішувати житлові проблеми українців.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки