MENU

Підсумки 2015-го року та прогноз на 2016-й від провідних українських політологів. ВІДЕО

2822 1

Провідні українські політологи та аналітики В.Карасьов, К.Матвієнко та В.Небоженко виставили свої оцінки року, що минає, та поділились своїм баченням на можливий розвиток подій в Україні та світі у наступному, 2016 році.

Президент і його оточення намагалися відтворити в Україні систему правління часів Януковича і Кучми.

Реальні реформи підмінялися намаганням розширити зону своїх повноважень.

«Всі їх так звані новації, починаючи із Конституційної реформи, - це була спроба відновити цю самодержавну вертикаль, яка на український соціум, як на тіло - просто не налазить......не дарма президент залишився одним з найбагатших людей країни і єдиним олігархом, який збільшив свої статки», - заявив політолог Костянтин Матвієнко.

Оця вертикаль, за словами іншого політолога, Вадима Карасьова, - є якраз уособленням «держави еліт», яка будувалася «зверху». У демократичних державах взагалі нема такого поняття, як «вертикаль». Тому що працює система політична, а не вертикаль ручного управління.

«Ця владна «вертикаль» лопнула у 2013-2014 роках, і сьогодні її зібрати, хто б як це хотів - неможливо», - зазначив фахівець.

ЄвроМайдан був кінцем «держави еліт». Нині ми спостерігаємо конфлікти між новим суспільством і старою державою.

«Стара еліта відходить, а нова ще не в змозі взяти владу, але вже хоче її мати», - резюмував Карасьов.

Політологи поділилися своїми прогнозами на наступний рік. Зокрема, очікують сталого падіння рейтингу президентського Блоку.

«Президент не став лідером реформ, а в його оточенні взяли гору меркантильні інтереси, плюс, інколи, навіть такий фундаментальний і кричущий непрофесіоналізм, наприклад, в інформаційно-культурній сфері», - провів аналіз причин, Костянтин Матвієнко.

Також не варто забувати, що на місцевих виборах БПП «утилізував» такий політичний проект, як «Народний фронт», а також, колись ще партію - «Удар».
Подавала надії на «інноваційну політику» - «Самопоміч». Втім, за словами політологів, два скандали, два розколи, втрата лідера списку, переорієнтація на інші центри тяжіння, окрім мера Львова Садового - не дозволили цій політичній силі зберегти свою «цілісність та єдність».

Якщо ж взяти пропорційну частину підсумків місцевих виборів, які відбулися восени, то за рівнем підтримки, по факту, із БПП зрівнялася «Батьківщина».

«Партія «Батьківщина» - це є найменша фракція у парламенті, реальних всього 18 багнетів. У неї, з одного боку, збережена єдність політичної сили, з іншого - це мабуть єдина партія, у якої ми спостерігаємо стале зростання підтримки громадян», - Костянтин Матвієнко, політолог.

На думку експертів, конфлікти у коаліції відбуваються через позицію уряду і особисту позицію Прем'єр-міністра. «Це веде до того, що коаліція перестала бути стійкою, її важко назвати правлячою».

Крім того, Уряд, замість того, аби запропонувати систему реформ, в першу чергу - в економіці, йдеться про бюджетний процес, Податковий кодекс, - намагався вирішувати свої питання однобоко.

«Щоб задовольнити інтереси МВФ, які доволі прості - збалансований бюджет, а з іншої сторони - зберегти ті потоки, які віддаються в ленне володіння, тим чи іншим посадовцям, силовим структурам».

Водночас, в Україні, попри Революцію гідності, досі процвітає система корупції, ще часів Кучми і Януковича. Корупційні можливості в країні розширилися за рахунок війни.

INTV


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини