MENU

Чорновол: Антикорупційний форум фінансував фанат цариці Катерини та махровий корупціонер

4116 4

Руслан Тарпан. Кадр з телерепортажу каналу "ГЛАС"

Журналіст Сергій Щербина дослідив, хто перераховував гроші на організацію Антикорупційного форуму Саакашвілі в Києві,який мене особисто насторожив тим, що там безкоштовно роздавали цукерки від Портнова. Журналіст проаналізував спонсорів, що були оприлюднені на сайті "Демальянсу" та зясував, що найбільша сума - 335 тисяч надійшла від осіб, що працюють в "Інкор-Групп".

Чи щирою є боротьба з корупцією, якщо за нею стоять такі спонсори? Адже Інкор-груп це власність скандального Одеського забудовника Руслана Тарпана, що в часи Януковича працював під Юрієм Єнаківським.

А особливо прославився він тим, що будучи міським депутатом, ініціював відновлення пам'ятника кату України - цариці Катерині. Він заробив на цій реконструкції (і байдуже, що на руках кров). Згадайте відкриття пам'ятнику супроводжувалося кривавими сутичками. Зрештою, така шана ворогу -Катерині- яка поневолила Україну, знищила Запорізьку Січ, глибоко образила почуття патріотичних українців, які організували мітинг протесту і були жорстоко побиті проросійськими елементами.

Також весною минулого року я писала про одну з багатьох корупційних схем Руслана Тарпана. Він вкрав 200 млн. грн. державних коштів на будівництві каналізаційної труби "Глибоководний випуск", яка викидає продукти життєдіяльності Одеси далеко в море. Однак він не встиг докрасти ще 200 млн. державних коштів в цій темі і намагався це зробити після Майдану. Коли я перебувала на посаді урядового уповноваженого з антикорупційної політики я блокувала цю крадіжку. Можливо це і стало підставою фінансування Тарпаном антикорупційного форуму. Адже це класика: організовувати корупцію під гаслами боротьби з корупцією.

А тепер про це детально. Під керівництвом Руслана Тарпана в 2011 був реалізований "найбільший інфраструктурний проект з часів розпаду СРСР" (так писали одеські ЗМІ) - будівництво в морі під Одесою системи відводу стічних вод "Глубоководний випуск".

Для реалізації проекту Одеська ОДА вибрала підрядником фірму близьку до Тарпана ПП "Ремерцентр" (Тарпан деякий час навіть був директором цього підприємства). З ним нею був укладений договір підряду від 26.07.2010 N26 на загальну суму 575 млн. грн.

Однак, коли Держфінінспекція провела ревізію використання державних коштів, то виявилося, що будівельники каналізації завищили вартість робіт та матеріалів аж на... 402 млн.грн.

Зокрема, Держфінінспекцією було встановлено, що для виконання підрядних робіт "Ремерцентр" залучив субпідрядну організацію - приватне підприємство "Інно-Трейдінг". Однак держфінінспекція не змогла провести ревізію цього підприємства з досить банальних причин - його не можливо було знайти. "Інно-трейдин" не мало ні офісу, ні телефону.

Зате ревізори знайшли субпідрядника "прокладки" - ТОВ "Мьобіус Констракшн Юкреін", яке було безпосереднім виконавцем робіт і виявили, що вартість виконаних робіт завищена підприємством на 144 млн. грн. (акті планової ревізії від 20.12.2013 N06-76/65 та 24.02.2012 N06-19/99).

Також ревізори встановили, що підприємство проводило "липові" роботи на суму 88 млн. грн. В документах зазначалося, що ці кошти пішли на підсипку підводного котловану піском та щебенем. А насправді такі роботи не виконувалися.

Також була істотно завищена ціна поліетиленової труби для каналізації. До актів виконаних робіт була включена вартість труби за ціною 1 м - 50 251,25 грн. Однак під час позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації за період з 01.01.2010 по 31.12.2011 (акт від 24.02.2012 N06-19/99) було встановлено що загальна вартість 1 метра труби з урахуванням всіх комплектуючих та оголовків насправді була в п'ять разів дешевша - 12352,94 грн.

Це призвело до завищення вартості труб на загальну суму 169 млн. грн.

Отже за результатами ревізій за період з 01.06.2010 по 30.09.2013 року встановлено завищення вартості виконаних робіт на 402 млн. грн.

143 938,4 тис. грн - внаслідок завищення вартості виконаних робіт;

88 766,8 тис. грн - внаслідок завищення обсягів виконаних робіт;

169 307,2 тис. грн - внаслідок завищення вартості труби.

Ось таку божевільну рентабельність можна отримати на будівництві каналізації в епоху Януковича. Гроші не пахнуть!

До речі, матеріали вищевказаної ревізії були передані ГУБКОЗ СБУ України від 27.03.2012 N15-06-36-17/3154. І на той момент, коли була проведена ревізія, можна було повністю зберегти кошти держави. Адже зі структурами Тарпана не було проведено кінцевого розрахунку.

Однак в Кабміні Азарова вирішили по іншому. В часи Майдану 25 грудня 2013 року (о, якраз в цей день мене вбивали) була прийнята постанова N928 "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2013 рік, та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України". На виконання цієї постанови 197 мільйонів грн. було виділено підряднику будівництва каналізації.

Фактично, цей призвело до матеріальної шкоди нанесенню збитків державі на суму майже в 200 млн.

А весною 2014 року фірма близька до Тарпана намагалася витягнути, ще 204 853,7 тис. грн., так званого "боргу". Я особисто заважала цьому на посаді урядового уповноваженого з антикорупційної політики. Очевидно тоді Тарпан і вирішив - щоб побороти антикорупцію її треба очолити, що він очевидно і робить, фінансуючи Антикорупційний форум Саакашвілі.

Однак чи далеко в боротьбі з корупцією підуть "антикорупціонери", що користаються брудними корупційними коштами? А ще я вважаю, що їх діяльність таких "антикорупціонерів" полягає в боротьбі з щирими антикорупціонерами.

Тетяна ЧОРНОВОЛ, народний депутат


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини