MENU

Військові навчання «Сі Бриз – 2016» будуть наймасштабнішими

3031 2

Верховна Рада і президент України дали дозвіл на допуск іноземних військ на навчання в Україні в 2016 році. Загалом на території нашої країни відбудуться 4 навчання за участю іноземних підрозділів. Серед них і багатонаціональні навчання «Сі Бриз - 2016», які проводяться починаючи з 1997-го року. Нині вже розпочалася підготовка до них. Робоча група Військово-Морських Сил Збройних Сил України разом з американськими колегами взяла участь у конференції з розробки концепції українсько-американського навчання «Сі Бриз - 2016», яка відбулася 27 листопада 2015 у Києві. Під час конференції сторони проаналізували досвід, набутий під час проведення навчань «Сі Бриз - 2015», обговорили формат проведення, сценарій та можливий склад учасників міжнародного навчання «Сі Бриз - 2016». Крім того, під час заходу було узгоджено мету, навчальні питання, основні елементи, райони, терміни, місця проведення конференцій з планування та навчання, а також перелік країн та організацій, що мають бути запрошені на майбутні навчання.

За результатами обговорення, метою майбутнього навчання буде проведення багатонаціональної операції з безпеки у кризовому регіоні. Варто також зазначити, що «Сі Бриз-2016» поєднуватиме теоретичний та практичний курси процесу планування та проведення операції за стандартами НАТО, курс лідерства, курс з надання медичної допомоги у бойових умовах, ведення рекогностування та інформаційного обміну, висвітлення надводної, підводної та повітряної обстановки з використанням даних від кораблів та літаків, протидії засобам радіоелектронної боротьби та кібер-атакам тощо.

Ці навчання будуть проводитися в акваторії Чорного моря, на полігонах ЗСУ, військових аеродромах «Шкільний» (м. Одеса), «Кульбакіно» (м. Миколаїв), «Чорнобаївка» (м. Херсон), посадочних майданчиках Тендровської коси (м. Очаків) і острова Первомайский, а також в міжнародному аеропорту «Одеса», Одеському морському торговому порту, морському торговому порту «Південний».

Загальна чисельність заявлених учасників - до 3 тис. військовослужбовців, в том числі від ЗС України до 1 тис. військовослужбовців з озброєння і військовою технікою, до 9 кораблів, до 8 літаків і гвинтокрилів, до 50 одиниць колісної техніки, від Державної прикордонної служби України до 10 кораблів, від ЗС США до 1 тис. військовослужбовців, до 5 кораблів, до 2 підводних човнів, до 6 літаків, до 60 одиниць колісної техніки і від ЗС держав-членів НАТО і держав-учасників програми «Партнерство заради миру» до 1 тис. військовослужбовців, до 10 кораблів, до 3 підводних човнів, до 6 літаків і гвинтокрилів, до 40 одиниць колісної техніки. Навчання будуть проводитися впродовж 25 діб у червні - жовтні 2016 року.

Подальше проведення багатонаціональних навчань серії «Сі Бриз» є дієвим механізмом підготовки кораблів та підрозділів Військово-Морських Сил ЗС України за стандартами провідних країн.

Сергій ГОРИЦВІТ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини