Як кілька активістів Богуслава зуміли перемогти бандитів та "регіоналів" на виборах
Сашко та Віталій
Бородаті брати з Богуслава. 31 і 28 років. Вони ті, хто змінює це місто. Сашко вчився в Києві, Віталій - у Переяславі, але обоє здобувають альтернативну освіту. Сашко їздить читати тренінги по всій Україні з громадської активності. Вони одні із засновників організації "Буслав Січ", яку організували ще у 2007-му, але довгий час займалися культурними проектами. Співпрацювали з бібліотеками, привозили різні лекції і концерти у Богуслав, робили власний фестиваль. А потім збагнули, що треба змінювати місто не лише культурно.
- Ми зараз розробляємо додаток для смартфонів, у якому можна буде орієнтуватися у Богуславі. Будуть місцеві маршрути, громадський транспорт.
Хлопці видають власну газету "Громадська", оскільки регіональна преса, як і в більшості українських регіонів виглядає досі як радянські пропагандистські листки з одами меру, анекдотами і кросвордами. На невеличкій чотиристорінковій газеті вони намагаються аналізувати, критикувати і збирати різні думки. Тут постійно перемагали бандити і регіонали і на останніх виборах вони вирішили взяли активну участь.
- Ми готувалися рік і отримали в міській раді стільки ж мандатів, як "провладна партія". Нас меншість, але в місті вважають, що ми перемогли. Бо в міській раді тепер все відбувається під нашим контролем. На першій же міськраді ми просто поставили камеру і почали знімати сесію на відео. Виклали на Ютуб, думали, що це взагалі мало кому буде цікаво. А за кілька днів я спілкувався з одним міліціонером, він сказав: "Ми дивилися сесію міськради усім відділком! Нарешті це сталося."
Зараз вони у Богуславі планують відкрити Центр Громадських ініціатив. У кожному місті є так багато закинутих державних просторів, які не використовуються, натомість для центру ініціатив хлопці змушені знімати приватне приміщення. У Богуславі, як і в більшості населених пунктів, немає місцевих громад, бо цим громадам часто навіть банально немає де збиратися.
- Цього року ми робили літній кінотеатр в Богуславі. Просто натягнули екран, це був якийсь старий банер, зварили кілька металевих конструкцій і показували. Здебільшого старе кіно, щоб не було проблем із правами. Наступного року продовжимо.
Із 5 депутатів, що зайшли у міську раду Богуслава немає жодного, який паралельно не працює на якійсь роботі. Гроші на вибори вони зібрали самі, ходячи на звичайну роботу. Віталій працює у айті, ми зустрілися в рамках експедиції #naddnipryanshchyna на хвилин двадцять і він втік, ми залишилися із Сашком. Одночасно Віталій займається і громадською ініціативою, і ходить на сесії і додатково ще й на роботу.
- Ми руйнуємо стереотипи депутатів у місті. Самі ходили за себе агітувати. Люди були в шоці. Питали в нас: а за кого ви ходите? А ми: за себе. Для них це був шок, що самі депутати можуть ходити до людей. А в міськраді найпопулярніше запитання до нас: хто вас фінансує. Ніхто не вірить, що ми самі собі все зробили і продовжуємо займатися власним містом.
Ми звикли нарікати на владу і не втручатися у процес самостійно. Кілька активних богуславчан змінили вертикаль місцевої влади простим своїм існуванням і почали складні перетворення у місті. Що ж нам заважає перестати нити, купити квитки до Богуслава, щоб поїхати і перейняти їх досвід, і зайнятися нарешті своїм районним центром?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки