MENU

Криворізька міськрада на чолі з Вілкулом провалила перехід на прозорі закупівлі. ФОТО

1092 0

Екран з результатами голосування

Сьогодні, 27 січня, в Кривому Розі міська рада провалили перехід на Систему електронних державних закупівель ProZorro. Про це повідомив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

«Ось так і виглядає опір прозорим тендерам. Хіба громада Кривого Рогу мусить знати, як використовують її кошти? Не треба цієї демократії, нікому вона не потрібна – керівництво "само всё порешает"», – зазначив він із сарказмом на своїй сторінці у «Фейсбуці».

Проти такого рішення проголосували 22 депутати, підтримали - 17. Утрималися - 1. Не голосували - 11 із загальної кількості в 51 депутат.

Головними причинами депутати, які голосували проти називають наступні:

- ніби ProZorro належить олігарху Коломойському;

- нібито система не вигідна криворізькому бізнесу, і навіть небезпечна;

- ніби під час реєстрації вимагаються гроші і в подальшому за кожен лот;

- ніби немає ніякого закону про ProZorro (інформацію про закон №3559 вони не хотіли чути).

Громадський активіст Денис Селін розповів, що відбувалося в сесійній залі Криворізьскої міськради.

«Приїхали в Кривий Ріг на сесію міської ради і подивилися, як Вілкул проводить сесію і оцінили, чи можливі там реформи. Депутату на виступ дають максимум 1 хвилину, після цього жорстко переривають виступ, іншої можливості одному й тому ж депутату виступити не дозволяється. Людям виступати на сесії не можна, тільки депутатам", - зазначає він.

З його слів, протягом сесії депутати встигли всім бюджетниками і малозабезпеченим виділити по 500 грн (Вілкулу ж ще потрібно йти на перевибори - коментар Селіна). Заодно виділили 250 млн грн на ремонт доріг. Виділили без титульних списків. «Тобто без розуміння, що і коли будуть ремонтувати», - пояснив активіст.

Але найбільш кричущим фактом активіст називає голосування за систему ProZorro, коли одні депутати заявили, що ця система закупівель належить Коломойському. Інші кричали, що система не вигідна криворіжському бізнесу, і що вона навіть небезпечна. Директори комунальних підприємств розповіли, що намагалися зареєструватися і з них вимагали гроші, а потім вимагали гроші за кожен лот. Також заявляли, що ніякого закона про ProZorro немає.

Крім того він передав деякі деталі атмосфери в міській раді Кривого Рогу:

«На сесії всіх людей ставлять за огороджуючий бортик. За ним вміщається близько 50 чоловік. Майже всі мовчазні і тихі. Коли я з місця голосом пояснив пану Вілкулу, що він не зовсім правий, депутати почали нарікати і говорити, що його (активіста Селіна – ред.) потрібно вивести із зали. А Вілкула тіпало, своїм виглядом показував, що обурений подібною борзістю».

Щоб роз'яснити деталі і спростувати міфи щодо Системи електронних державних закупівель ProZorro, Денис Селін анонсував на сьогодні (17.00) семінар. Для всіх бажаючих ознайомитися із Системою електронних державних закупівель, який відбудеться в Дзержинському районі Кривого Рогу.

Нагадаємо, що 25 грудня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про публічні закупівлі"‬, який забезпечує законодавче підґрунтя для наступного етапу реформи держзакупівель – повного переходу на електронні тендери.

За відповідне рішення проголосували 244 депутати.

Сьогодні система електронних держзакупівель ProZorro працює в пілотному режимі – на допорогових закупівлях (до 200 тис грн для товарів та послуг). Але економія бюджетних коштів від її використання вже досягла майже 500 млн грн.

З ухваленням Закону Про публічні закупівлі позитивний ефект від використання зросте до національного масштабу. За підрахунками Міністерства економічного розвитку і торгівлі, щорічна економія бюджетних витрат може сягнути 50 млрд грн.

Повний перехід на електронну систему публічних закупівель відбудеться протягом 2016 року.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини