Дефіцит бюджету й борги. Досі стоїмо на місці?
Дефіцит державного бюджету 2015 року, за попередніми оцінками, перевищує 110 млрд грн. або 6,1% до ВВП. У цей розрахунок дефіциту включено всі видатки eряду, в тому числі й ті, що не проходять через бюджет, а фінансуються за рахунок цінних паперів (ОВДП), минуючи казначейство. Хоча ця цифра істотно нижча минулорічного значення і значно менша за оцінки, які прогнозували впродовж року, дефіцит у 6,1% ВВП мало кого може порадувати. Але динаміка цього показника, у порівнянні з попередніми роками, здавалося б, заслуговує позитивної оцінки. Все було б так, якби, якби...
Наведена дефіцитна арифметика далека від реального стану речей. Зумовлено це тим, що головний внесок у зростання бюджетних доходів зробила інфляція. Замість 12% зростання споживчих цін, що уряд врахував під час розробки бюджету, фактично отримано 43,3%. При цьому "забули" про видатки. Прожитковий мінімум, що лежить в основі мінімальної зарплати та пенсії, було при цьому збільшено на 13% (при тому, що у 2014 році ніякого зростання не було взагалі).
Відновлювати мінімальні стандарти життя в Україні не збираються? А як тільки це буде зроблено, то те, що сьогодні арифметично фіксується як зменшення дефіциту, зникне.
На жаль, два останні роки змушують констатувати: у вирішенні вкрай серйозного виклику для країни – дефіциту бюджету і пов'язаних з ним боргів – істотних зрушень так і не відбулося.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки