MENU

Другий етап декомунізації завершується за 10 днів. ІНФОГРАФІКА

2598 0

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович публікує дані про динаміку очищення мапи нашої країни від тоталітарних символів.

Публікуємо дані про динаміку очищення мапи країни від тоталітарних символів. Маємо вже п'яту частину нових назв міст та сіл, половину перейменованих вулиць в обласних центрах. Що тішить - дані дуже швидко змінюються, і я вірю, що на 21 лютого матимемо ще кращі результати. А далі - третій етап.

Творимо простір без пропаганди!

До 21 лютого Верховна Рада України має визначитися з новими назвами для населених пунктів, що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму, а міські та сільські голови завершити перейменування місцевих топонімів.

За десять днів до завершення другого етапу декомунізації Український інститут національної пам'яті спільно з Українським кризовим медіа-центром піготували інфографіку про стан реалізації реформи.



Отже, на мапі України 4 лютого з'явилося 175 нових назв міст і сіл замість тоталітарних топонімів радянського періоду - 18% від того, що слід перейменувати.

Наприклад, на Донеччині перейменували місто Артемівськ на Бахмут, місто Красний Лиман на Лиман, а місто Дзержинськ на Торецьк, Іллічівськ на Одещині став Чорноморськом, місто Червонозаводське Лохвицького району Полтавської області - Заводським. Нові назви були запропоновані місцевими громадами та підтримані Українським інститутом національної пам'яті, а відтак - проголосовані в парламенті.

144 населені пункти з тоталітарними назвами розташовані на окупованих територіях, але і вони будуть перейменовані українським парламентом. У випадку із Кримом - після консультацій із Меджлісом кримськотатарського народу, які вже тривають.

1028 нових назв вулиць з'явилися тільки в обласних центрах країни. За винятком "декомунізованих" ще на початку 1990-х Львова, Івана-Франківська та Тернополя, а також - окупованих міст. Це 47% від запланованих перейменувань, які міські голови мають завершити до 21 лютого. Потім розпочнеться третій етап декомунізації і повноваження прийняття рішень про перейменування перейдуть до голів ОДА.  

"Лідерами" перейменувань місцевих топонімів стали Дніпропетровськ (316 нових назв), Харків (231 нова назва) та Вінниця (135), які завершили завдання на понад 90%. Маріуполь вже повністю замінив місцеві тоталітарні топоніми - 78 позицій. В "аутсайдерах" опинилися Полтава, Одеса, Суми, Миколаїв та Херсон. Нагадаємо, що за невиконання закону громадськість через суд може притягнути до відповідальності мерів міст.

Також під перейменування потрапляють 105 ЗМІ, 15 з яких зараз реєструють нові назви, а для 30 - скасували свідоцтво про реєстрацію, 21 ЗМІ виходить під окупацією.

Не сумнівайтеся: перейменовані будуть усі населені пункти та топоніми, які підпадають під дію закону. Чи виконувати закон - не тема для дискусій. Громадам виділили достатньо часу, аби вони визначилися із новими назвами. Багато громад вповні скористалися нагодою для такої дискусії. На жаль, місцева влада частини міст та сіл, уникаючи виконання закону, позбавила мешканців можливості приймати рішення про майбутню назву. Тепер рішення прийматиме парламент.

Дані, які оприлюднюються сьогодні, дуже швидко змінюються. Прогрес в очищенні мапи країни від символів тоталітарної пропаганди суттєвий.

Після місцевих виборів, коли люди отримали змогу спокійно, без політичних маніпуляцій, вести розмову про майбутні назви, декомунізація значно прискорилася.

Я впевнений, що закон буде виконано вчасно і в повному обсязі. Адже на черзі - третій етап реформи.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини