MENU

Шевченківську премію вручили Олегу Сенцову

2595 0

Сьогодні, 12 лютого, члени комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка назвали кращих митців, які стали цьогорічними лауреатами найвищої творчої відзнаки нашої країни. У кінематографічній номінації премію отримав режисер Олег Сенцов, повідомляє культурологічне видання 1576.

Премію присуджено за фільми "Гамер" (2011) та "Носоріг" (незакінчена робота). Сенцова було представлено від Національної спілки журналістів України.

Перший повнометражний фільм "Гамер"оповідає про інтернет-залежність та проблему соціальної адаптації, пошуку свого призначення підлітком і місця у кризовому суспільстві України.

Кінокритик Андрій Алфьоров коментує стрічку: "Це фільм про провінційного геймера, якому байдужа любов мами, дівчат, кар'єра, він зайнятий тільки грою. Фільм трохи біографічний, бо Олег у минулому також геймер".

Минулого року Сенцов видав книгу "Рассказы" у видавництві "Laurus".

Нагадаємо, що 11 травня 2014 року співробітники ФСБ затримали Олега Сенцова в окупованому Росією Сімферополі та висунули йому та колегам звинувачення у підготовці терористичного акту.

25 серпня 2015 у Ростові-на-Дону Олега Сенцова засудили до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму, а тиждень тому режисера етапували до місця відбування покарання - в Іркутськ.

Іншими переможцями 2016 року стали п'ять митців по таким номінаціям:

ПУБЛІЦИСТИКА І ЖУРНАЛІСТИКА - Лук'яненко Левко Григорович

За твори у 13 томах "Шлях до відродження" (2014 р., в-во "ТОВ Юрка Любченка", м. Київ).

МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО - Поклітару Раду Віталійович (балетмейстер)

За балет-триптих "Перехрестя" (2012), балети: "Лебедине озеро" (2013), "Жінки в ре мінорі" (2014), "Довгий різдвяний обід" (2014).

КОНЦЕРТНО-ВИКОНАВСЬКЕ МИСТЕЦТВО - Швачка Анжеліна Олексіївна (виконавиця)

За виконання провідних партій в оперних виставах та популяризація української музичної спадщини.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО - Гуйда Михайло Євгенович

За цикл живописних творів "В єдиному просторі".

Сенсаціє стало те, що у списках лауреатів немає жодного письменника і літературознавця.

Національна премія України ім. Тараса Шевченка присуджується в кількох номінаціях: "Література", "Літературознавство і мистецтвознавство", "Публіцистика і журналістика", "Кінематографія", "Музичне мистецтво", "Театральна мистецтво", "Концертно-виконавське мистецтво", "Народне і декоративно-прикладне мистецтво" та "Образотворче мистецтво".

Щорічно присуджується до п'яти національних премій ім. Т. Шевченка - не більше однієї у кожній з номінацій. Імена переможців стануть відомі на початку 2016 року. Лауреатів нагороджує Президент України в день народження Тараса Шевченка - 9 березня.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини