MENU

Нацрада позапланово перевірить телеканал ICTV

3089 0

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення позапланово перевірить ТОВ "Міжнародну комерційну телерадіокомпанію" (ICTV) в зв'язку з виявленням в ефірі каналу трансляції фільмів, які мають ознаки порушень українського законодавства. Таке рішення Нацрада прийняла на засіданні в четвер, повідомляє прес-служба.

Розглянувши звернення громадян М. Типусяк і М. Ковбика стосовно трансляції ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» серіалів «Сын отца народов» і «Диверсант - 2. Кінець війни», Національна рада на засіданні 25 лютого призначила телеканалу «ІСТV» позапланову перевірку стосовно дотримання законодавства про кінематографію.

У своїх скаргах до Національної ради громадяни зазначили, що вважають неправомірним показ означених серіалів. Зокрема, у фільмі «Сын отца народов» серед головних і другорядних персонажів багато таких, які уособлюють радянську владу сталінського періоду; є образи представників радянських органів безпеки, що є ознакою порушення вимог частини другої статті 9 Закону Україну «Про телебачення і радіомовлення» та частини першої статті 15-1 Закону України «Про кінематографію».

Крім того, у початкових заставках фільму міститься посилання на українську студію «Film UA», проте, за даними державного реєстру фільмів Міністерства культури Російської Федерації, виробником цього фільму є ЗАО «Кинокомпания ФаворитФильм», рік випуску - 2013.

У телесеріалі «Диверсант - 2. Кінець війни» наявні образи представників російського військового командування, що є ознакою порушення вимог частини першої статті 15-1 Закону України «Про кінематографію».

За отриманням висновків щодо телесеріалу «Сын отца народов» регуляторний орган має намір звернутися до Незалежної медійної ради, повідомив голова Національної ради Юрій Артеменко. Зі свого боку член Національної ради Сергій Костинський зауважив, що «нам важливо, щоб ми з допомогою експертів, громадської думки з'ясували, наскільки цей фільм відповідає законодавству України».


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини