MENU

Крим повернемо значно простіше, ніж окуповані райони Донбасу - журналіст

7765 9

До річниці окупації Криму почалися знову теревені на тему "а чому покинули?" "як могли не втримати?" тощо.

Чи були в нас тоді шанси втримати Крим? На мою думку – жодних. Ба більше, ми мусили зробити те що зробили.

Я не згоден з поширеною вже тезою, мовляв, керівництво України мало три дні аби перехопити головні транспортні магістралі Криму і зірвати окупацію ще до вступу росіян.

По-перше, ДО появи в Криму "зелених чоловічків" такі заходи залюбки були б використані для розкручування у Криму паніки серед проросійського населення, мовляв Майданний Київ готує в Криму масові розправи.

Пам'ятаєте скільки галасу було через намір про відміни закону КаКа і "потяги дружби"? Додайте до цього реальне пересування військ зі зброєю – і ми мали б не блокування українських в/ч, а їхній штурм розбурханими натовпами місцевих і кров – саме це Москва назвала б масовим геноциом росіян у Криму, а європейська лівота - поширила б. І Захід не допоміг би нам, навіть якби схотів.

По-друге, а якими силами було їх перехоплювати? Я пам'ятаю, як у Києві в ті дні секретаркам на фірмах розавали телефони штабів Самооборони, і наказували в разі проблем дзвонити туди, а не ментам. Які в/ч, до появи в Криму "зелених чоловічків", чітко виконали б наказ, а не заходилися б тягнути час та відморожуватися, як відморожувалися невдовзі на Донбасі?

Й по-третє. А хтось міг в останні дні лютого 14-го сказати напевно, що це – війна, а не чергова провокація, яких уже сотні були, і які розрулювали дипломати? З дивану заявляти - багато розуму не треба, а ви себе поставте на місце українського керівництва і уявіть, що до вас ломиться війна з країною в якої трикратна перевага за населенням і абсолютна – по війську. Ви б не намагалися до останнього вирішити проблему миром? В 91-му, до речі, вдалося.

Те саме стосується наїзду, мовляв, Київ не ставив чітких наказів своїм військам. А які накази він мусив надавати? Шмалити по спальних кварталах міст? Може - наказувати виходити з Криму? Тобто - варто в Криму було появилися москалям, як ми драла дали?

Байки про те, що ми могли вивести сил більше ніж вивели - лише байки. Всі хто хотіли лишитися у Криму - так само дезертирували б.

Вже за півроку після, під час наступу кацапів на Маріуполь з частин втекла більшість контрактиників з місцевих. З деякими я пив чай та балакав на КПП "Новоазовськ"...

Замисліться над таким, от почали ми в Криму опиратися, влізли у повноцінну війну - і тут Донбас. Як ви гадаєте, швидко тоді ми би пуп надірвали?

Сталося те, що сталося. Наразі те, що Крим був просто нахабно і віроломно окупований Москвою - очевино всьому світові.

Україна досі має змогу концентрувати всі свої сили проти терористів на Донбасі. А кілька мільйонів осіб, які по факту ненавидять все українське більше не голосуть на наших виборах.

І ще. Крим ми повернемо значно простіше ніж окуповані райони Донбасу. Саме тому, що ми тоді не стріляли. Крим не знав війни. А ми - знали. Коли дійде до повернення Криму, тамтешня вата втече, ляже на дно, що завгодно - але не опиратиметься.

Не наважиться. Злякається.

Dmitro Vovnyanko


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини